امروز ۳۰ ژوئن روز جهانی شبکه های اجتماعی است جایی که بهانه ای شد برای ارتباط بیشتر باهم، ثبت و به اشتراک گذاشتن خاطراتمون و برای خیلی ها فرصتی برای اشتغال زایی کردن و کسب درآمد‌

امروز ۳۰ ژوئن روز جهانی شبکه های اجتماعی است

جایی که بهانه ای شد برای ارتباط بیشتر باهم، ثبت و به اشتراک گذاشتن خاطراتمون و برای خیلی ها فرصتی برای اشتغال زایی کردن و کسب درآمد‌

شبکه های اجتماعی برای اولین بار در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی مطرح شد و PLATO system اولین فناوری بود که با قابلیت دریافت نظرات کوتاه توانست نام خود را به عنوان شبکه اجتماعی ساده و اولیه به ثبت برساند.

حال که غریب به ۶ دهه از آن زمان می‌گذرد، شبکه های اجتماعی رشد چشمگیری داشته اند، تا حدی که امروزه زندگی بسیاری از انسان ها تحت تاثیر شبکه های اجتماعی و ارتباطاتی که در آن دارند، شکل می‌گیرد.

امروز، نهم تیرماه / سی ـم ژوئن به عنوان روز جهانی شبکه های اجتماعی نام گذاری شده است. این نام‌گذاری برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ و توسط شرکت Mashable صورت گرفت و هدف آن نیز توجه به جایگاه چشمگیری است که امروزه شبکه های اجتماعی در زندگی بشر پیدا کرده اند.

امسال نیز نهمین سالگرد نام گذاری روز شبکه‌های اجتماعی است که به دلیل فراگیر شدن آن به صورت ” روز جهانی شبکه‌های اجتماعی ” درآمده است و کاربران در این روز با هشتگ های مختلف به برجسته کردن اهمیت فضای مجازی در زندگی انسان می‌پردازند.

جامعه روابط عمومی