اگر چیزی در مورد نوشتن متن تبلیغاتی ندانیم تفکر و وقت گذاشت روی آن عملا کاری بیهوده میباشد . نوشتن یک متن برای تبلیغات یک مهارت اکتسابی است و از ارکان اصلی بازاریابی و فورش میباشد از بزرگترین اشتباه نویسندگان تبلیغات این است که نوشته را برای خودشان مینویسند نه برای مخاطبین بالقوه.

در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهم و کلیدی مورد نیاز برای نوشتن یک متن تبلیغاتی موثر اشاره کنیم و سپس اصول مهمی که پیش از شروع نوشتن متن تبلیغاتی باید رعایت کنیم بیان میکنیم و در نهایت توصیه هایی برای ایجاد یک متن تبلیغاتی جذاب و گیرا ارایه میدهیم.

 

نکات مهم در نوشتن متن تبلیغاتی موثر
اگر چیزی در مورد نوشتن متن تبلیغاتی ندانیم تفکر و وقت گذاشت روی آن عملا کاری بیهوده میباشد . نوشتن یک متن برای تبلیغات یک مهارت اکتسابی است و از ارکان اصلی بازاریابی و فورش میباشد از بزرگترین اشتباه نویسندگان تبلیغات این است که نوشته را برای خودشان مینویسند نه برای مخاطبین بالقوه. متن آگهی به طور آشکارباید منفعت موجود در کالا یا خدمات را نشان دهد نه منافع ما به عنوان ارایه کننده متن تبلیغ، اثر منفی این خطا بخصوص در عملیات مربوط به بازاریابی انلاین آشکار میشود.

 

نکته مهم قبل از نوشتن متن هر تبلیغ
قبل از نوشتن هرگونه متن تبلیغ باید، به این نکته که چه جایگاه ویژه ای برای فروش داریم خوب فکرکنیم. در واقع چه ویژگی های منحصر به فردی دارید و باید آنها را به چه کسانی برسانید . یک متن عالی باید این قدرت را داشته باشد که اول نظر مخاطب را جلب سپس او را به محصول علاقه مند کندو اشتیاق او را برای دنبال کردن موضوع افزایش دهد، در نهایت باعث فروش کالا و خدمات شود.هم چنین در نوشتن مطلب تبلیغاتی خود میتوانیم از یک گروه مشاوره کسب و کار حرفه ای مشاوره بگیریم.

 

پنج اصل برای نوشتن یک متن تبلیغاتی خوب
در ساخت یک آگهی خوب باید پنج اصل اساسی زیر را مورد توجه قرارداد:

 

۱-طرح مناسب

۲-تیتر مناسب و مفید

۳-بازاریابی محتوا

۴-تشویق به خرید

۵-مشخصات تجاری

 

 

اساس ایجاد تبلیغ اثر بخش
از ذهن مشتری قضیه را درنظر بگیریم پیروی از مدل AIDA که یکی پر استفاده ترین روش ها میباشد که در بازاریابی و فروش استفاده میشود.خلاصه یافته ی پنج رکن دانش تبلیغ، یعنی جلب توجه، ایجاد علاقه، ایجاد تمایل، اقدام خرید می باشد. عنوان هایی متفاوت را بررسی کنید . در پایان آگهی باید بتواند این سوال مشتری که کالای مورد نظر به چه درد او می خورد؟ را پاسخ دهد باید توجه کرد که عامل موفقیت هر تبلیغ به روش برقراری ارتباط او مخاطب بستگی دارد. مخاطب وقت کافی ندارد، پس پیش از آنکه برای خواندن یک تبلیغ یا رد شدن از آن تصمیم بگیرند، تنها به آن یک نگاه گذرا خواهند انداخت. پس خواننده را فورا از آنچه که می خواهید تبلیغ کنید و آنچه برای آنها به ارمغان می آورید، آگاه نمایید. نتیجه گیری در این دنیای پر رقابت کسب و کارهای امروزی و حجم بسیار زیادی از اطلاعات تبلیغاتی که توسط رقبای مختلف به ذهن مخاطب وارد میشود،مخاطب خواه ناخواه مجبور است از میان انبوه اطلاعات انتخاب کند درنتیجه مطلبی را میخواند که برایش دارای جذابیت باشد و احساس کند راه حلی برای مشکلش میباشد، در این شرایط محتوای متن تبلیغاتی بسیار مورد توجه قرار میگیرد باید در نوشتن آن دقت لازم وجود داشته باشد.این عمل در بازار یابی و فروش بسیار اهمیت پیدا میکند.

 

نتیجه گیری

امروزه در محیط رقابتی کنونی که مخاطب در معرض موج زیادی از اطلاعات تبلیغاتی رقبای مختلف در زمینه بازاریابی و فروش میباشد،رعایت اصول مهم و اساسی در زمینه نوشتن متن تبلیغاتی در فرآیند بازاریابی و فروش نقش مهمی در دیده شدن پیام تبلیغاتی ما توسط مشتری ایفا میکند، زیرا با وجود این همه پیام تبلیغاتی مشتری فقط به آن هایی که برایش جذاب باشد واکنش نشان میدهد و آن را مطالعه میکند.پس رعایت دقیق این اصول در نوشتن متن تبلیغ بسیار مهم و حیاتی میباشد.

جامعه روابط عمومی