مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ضرورت حمایت مادی و معنوی از روابط‌عمومی‌ها تاکید کرد و از برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره روابط‌عمومی‌‎های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از ایسنا، منطقه اردبیل، علیرضا عبداللهی‌نژاد در دیدار با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این مطلب افزود: با حمایت از روابط عمومی‌ها، می توان خیلی از مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها باید مطالبه‌گری کنند، تصریح کرد: روابط عمومی دانشگاه‌های کشور را آسیب شناسی کرده‌ایم، به همین دلیل در نظر داریم دوره های مختلفی را برای روابط عمومی‌ها برگزار کنیم و معتقدیم این دوره‌های ضمن خدمت از نان شب برای روابط عمومی‌ها واجب‌تر است.

عبداللهی‌نژاد با اشاره به اینکه به دنبال برگزاری اولین جشنواره روابط عمومی‌‎های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم، اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب تحرک بیشتر در بین روابط عمومی‌ها و رقابت آنها با یکدیگر می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: روابط عمومی دانشگاه‌های کشور در ۱۰ منطقه فعالیت می کنند و دبیر هر منطقه به صورت کاملا دموکراتیک و با رای مسئولان روابط عمومی دانشگاه‌ها انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تشکیل داده‌ایم، افزود: آئین نامه این شورا را هم تدوین کرده‌ایم که با مصوبه وزیر اجرا خواهیم کرد.

عبداللهی‌نژاد با بیان اینکه هم اکنون سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان سایت مرجع شناخته می‌شود، اضافه کرد: رسانه‌ها اخبار سایت وزارت علوم را بازنشر می‌کنند و سعی ما هم بر این است که فضای تقریبا مساوی به دانشگاه‌های کشور در سایت وزارت داده و اخبار پارک‌های علم و فناوری و پژوهشکده‌ها را هم جدا کرده‌ایم تا دسترسی راحت‌تر باشد.

دانشگاه باید همانند لکوموتیو جامعه را در مسیر پیش بینی شده هدایت کند
عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی در چند سال گذشته متحول شده است.

حبیبی با بیان اینکه حضور افراد متخصص و اهل فن سبب تحول در روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی شده است، تشریح کرد: پیش بینی می‌کنم روابط عمومی دانشگاه در سال‌های آینده جزو روابط عمومی‌های برتر باشد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه با مطرح کردن دانشگاه جامعه محور دنبال کاهش فاصله دانشگاه با جامعه هستیم، ادامه داد: دانشگاه باید همانند لکوموتیو جامعه را در مسیر پیش بینی شده هدایت کند.

جامعه روابط عمومی