در نشست مشترک مدیران روابط عمومی با رسانه‌ها مطرح شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از فرصت رسانه‌ها برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند چراکه هدف همه ما توسعه و پیشرفت استان است.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از خاورستان، نشست مشترک مدیر ان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و مدیران با رسانه‌ها با حضور علی اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز برگزار شد.

در این نشست، برخی از مدیران رسانه‌ها، خبرنگاران و مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی به بیان نظراتشان پرداختند.

ابراهیمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در خراسان جنوبی گفت: مهم‌ترین وظیفه روابط عمومی، مدیریت افکار عمومی و مهم‌ترین وظیفه رسانه، اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و شفاف است.

وی افزد: در جلسات مختلف مطرح و مصوب شد از دستگاه‌های اجرایی از رسانه‌ها در خواست سؤال نکنند اما هنوز درخواست سؤال انجام می‌شود.

خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در خراسان جنوبی گفت: رسانه‌ها در موقیعتی قرار نگیرند که با چندین جلسه در یک روز و در یک ساعت مواجه شوند چراکه قادر به پوشش همه جلسات نخواند بود و اقداماتی که دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند به اطلاع مردم نخواهد رسید.

ابراهیمی تصریح کرد: اقدامات دستگاه‌های اجرایی نگه داشته نشود و در یک نشست خبری، تمام موارد بیان شود بلکه لازم است هر اقدامی در هر زمانی انجام می‌شود، در همان زمان به اطلاع مردم برسد.

وی اظهار کرد: برخی از اقدامات روابط عمومی‌ها، ظلم به مردم است.

مولایی خبرنگار روزنامه صنعت در خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: چرا در ارزیابی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، روابط عمومی استانداری مطرح نشد؟

وی افزود: توزیع عادلانه آگهی‌ها انجام شود.

مولایی اظهار کرد: خبرنگار در روز خبرنگار دیده نشد. روابط عمومی از خبرنگار بخواهد او را نقد کند تا در انجام وظایف پیشرفت کند.

خراشادی‌زاده مسئول روابط عمومی تعاون روستایی نیز در این جلسه گفت: در این جلسه شرکت نکردیم که به یک‌دیگر سنگ بزنیم بلکه شرکت کردیم تا تعامل و مشکلات فرارو را حل کنیم.

وی افزود: بیان شد خبرنگار دیده نشد اما آیا در روز روابط عمومی، شما به روابط عمومی‌ها تبریک گفتید؟

خراشادی‌زاده گفت: ادارات تابعه وزارت جهاد کشاورزی، کاگروهی مبنی بر تنظیم بازار تشکیل دادیم تا مشکلات این بخش را حل کنیم.

خانم زیراچی مدیر خبرگزاری مهر در خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان این‌که برخی مدیران روابط عمومی، رسانه‌ای نیستند گفت: در برخی جلسات، ارسال در دعوتنامه به رسانه‌ها، گزینشی عمل می‌شود و گاهی نیز دعوتنامه برخی جلسات، دقایقی مانده به زمان برگزاری جلسه، به دست رسانه می‌رسد.

وی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی در ارسال جوابیه در پاسخ به انتقادات، دقت کنند تا براساس قوانین باشد چراکه گاهی به جوابیه نیز نقد است.

احمد حیدری خبرنگار روزنامه امروز خراسان جنوبی و از پیشکسوتان عرصه خبر نیز در این جلسه گفت: در پاسخ به این‌که بیان می‌شود دستگاه اجرایی باید خبرنگار را بشناسد تا به او پاسخ دهد باید گفت قرار است اطلاعات موجود در خبر، در رسانه منتشر شود و همه مردم آن را مشاهده کنند لذا تفاوتی ندارد که خبرنگار برای دستگاه اجرایی شناخته شده باشد یا نباشد.

وی افزود: مدیرانی بوده‌اند که به من گفته‌اند ما را زیرسؤال ببرید تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم یا با ما مصاحبه کنید تا قدرت چانه‌زنی و پیگیری ما در سطح مدیران کلان کشوری بالا رود و مشکلات سریع‌تر حل شود.

حیدری تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از فرصت رسانه‌ها برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند.

وی با بیان این‌که هدف همه ما توسعه و پیشرفت استان است گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی فقط دوست دارند گزارش عملکردشان منتشر شود و انتقادی صورت نگیرد اما ما در کنار انتقاد، اخبار حمایتی نیز کار می‌کنیم.

عارفی‌نیا مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جسله گفت: روابط عمومی‌ها در راستای اطلاع‌رسانی خدمات دولت زحمت می‌کشند.

وی افزود: رسانه و روابط عمومی دستگاه اجرای، دوکفه یک ترازو هستند که برای نظام کار می‌کنند.

مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: آیا مدیران به روابط عمومی به عنوان ابزار کاربردی نگاه می‌کنند؟ آیا در موافقت‌نامه‌های عمرانی، پیوست رسانه‌ای وجود دارد؟

عارفی‌نیا با بیان این‌که روابط عمومی قدرتی به لحاظ مالی و پاسخ‌گویی ندارد. در این صورت چه انتظاری از او دارید؟

وی اظهار کرد: برخی از مدیران با قانون دسترسی آزاد به اطلاعات آشنا نیستند.

محمد قربانی مدیر خبرگزاری تسنیم در خراسان جنوبی و مدیر روابط عموی شرکت کویر تایر نیز در این جلسه گفت: روابط عمومی‌ها توانمند هستند.

وی افزود: بهترین زمان برای برگزاری نشست‌ها خبری بین ساعت ۹ تا ساعت ۱۲ است و بهتر است نشست‌های خبری تک‌موضوعی باشد.

قربانی اظهار کرد: از زمانی که کانال‌های اطلاع‌رسانی آمده، سایت‌ها کم‌رنگ شده است که سرعت انتقال اطلاعات در کانال‌ها اما دقت و صحت کم است.

عباسعلی بهاری مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: روابط عمومی استانداری، در استان داور است و ارزیابی روابط عمومی استانداری توسط وزارت کشور انجام می‌شود.

علی اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تبریک اعیاد قربان و غدیر و هفته دولت گفت: به فلسفه اعتقادی و معنوی اعیاد و نقش اعیاد در ایجاد آرامش روحی و جسمی با نگاه علمی، بیشتر پرداخته شود.

وی افزود: هرچه نشست‌ها و تالارهای گفت‌وگو بیشتر برگزار شود، مشکلات بیشتری حل می‌شود.

معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید با عملکرد درست، خبرنگار را قانع کنند و خبرنگار براساس امکانات موجود خبررسانی کند.

اسماعیلی افزود: مهم‌تر از عرصه سیاسی و انتقادی این است که مسئولان و خبرنگاران، نقشه راه خود را ترسیم کنند و اولویت‌ها را بدانند.

وی با بیان این‌که در عرصه فرهنگی باید اقداماتی انجام گیرد اظهار کرد: یکی از عرصه‌های فرهنگی، تحمل یک‌دیگر است.

معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید نتیجه کار جمعی ، نفعی اجتماعی داشته باشد و نشاط و آرامش در جامعه ایجاد کند.

اسماعیلی تأکید کرد: نقد، سازنده است اما نقد باید منصفانه و مستند باشد.

وی با بیان این‌که حوزه روابط عمومی‌ها ساماندهی جدیدی می‌خواهد افزود: نشست روابط عمومی‌ها با خبرنگاران بیشتر برگزار شود.

معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی گفت: در کنار انتقاد سعی کنید فرهنگ تشکر از یک‌دیگر را اجرا کنید.

جامعه روابط عمومی