مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گرامیداشت روز خبرنگار، از خدمات فعالان این عرصه در کمک به ارتقای سلامت جامعه قدردانی کرد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از «وب دا» در شیراز، دکتر «اکبر اجرائی» در پیامی به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار، با اشاره به نقش موثر رسانه های مستقل در دستیابی نظام سلامت به اهداف پیش رو، فعالان این عرصه را بانی ایجاد و ارتقای فرهنگ سلامت و ارتباط دوسویه دست اندرکاران نظام سلامت و عموم مردم خواند.

در متن این پیام، آمده است:

امروزه تاثیرگذاری رسانه های مستقل در کارزار روزانه شبکه های مختلف و رسانه های موجود جهانی به خوبی نمایان بوده و در بازار آشفته ارسال یکسویه و جهت دار خبری رسانه های وابسته، جایگاه و رسالت رسانه های مستقل و خبرنگاران صادق به خوبی شناخته می شود. خبرنگاران به عنوان تاثیرگذارترین عنصر شبکه های خبری و رسانه های مختلف که بیشترین ارتباط را با اقشار مختلف مردم برقرار می کنند، می توانند بیش از هر فرد یا حتی سازمان دیگری در تحولات مختلف جوامع گوناگون نقش آفرینی داشته باشند؛ شجاعت، صداقت و استقلال در اندیشه و انعکاس صحیح و سریع وقایع، از خصوصیات بارز خبرنگارانی است که در کوران حوادث و در شرایط مختلف زمانی و مکانی به ادای وظیفه خطیر خود می پردازند.

نقش خبرنگاران در ایجاد و ارتقای فرهنگ سلامت و ارتباط دوسویه دست اندرکاران نظام سلامت و عموم مردم دارای جایگاه ویژه ای است که بدون حضور و فداکاری آنان دستیابی به ابعاد مختلف سلامت تقریبا امکان پذیر نبوده و سلامت مردم با مخاطرات فراوانی روبرو خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز همواره در راستای اجرای ماموریت ها و خدمات رسانی بهتر به مردم و بیماران نیازمند و تبیین رسالت های محوله و بهبود همکاری های بین بخشی، دست نیاز و همکاری خود را به سوی خبرنگاران و رسانه های مستقل که به دور از هیاهوهای معمول رسانه ای، خالصانه و مجاهدانه تلاش می کنند دراز نموده و از زحمات ارزنده آنان در این راستا تشکر و قدردانی می نماید.

یاد و خاطره شهدای ارجمند رسانه و خبرنگار شهید «محمود صارمی» را گرامی داشته و به روان پاک همه شهدای خبرنگار درود می فرستم و از خداوند بزرگ سلامت و موفقیت همه دست اندرکاران رسانه ای کشور را خواستارم.

دکتر اکبر اجرائی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

جامعه روابط عمومی