مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان تاثیرگذاری رسانه‌ها بر مخاطب را ملاک کیفیت اعلام کرد و گفت: عدالت رسانه‌ای و بیان حرفه‌ای در اخبار، ضرورتی منطقی و مورد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد رشد رسانه‌های تاثیرگذار باشیم.

به گزارش جامعه روابط عمومی مرتضی عاطفی، مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت با بیان اینکه خبرنگار در مقام روشنگری و فرهنگ‌سازی در حوزه رسانه و جامعه قرار دارد اظهار کرد: خبرنگار در جهت استیفای حقوق مردم و لزوم آگاه سازی آنها تلاش کرده و نیل به واقعیت و بیان حقیقت، هدف اصلی یک خبرنگار متعهد و حرفه‌ای است.

وی با بیان اینکه در جامعه امروز، رسانه‌ها یکی از ارکان آگاهی بخشی و نقش آفرینی جامعه قلمداد می‌شوند افزود: اصحاب رسانه باید با تدبیر و همفکری مطالبات مردم را بیان کرده و دستاوردهای نظام را نیز انعکاس دهند.

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان به جایگاه گیلان در حوزه خبررسانی اشاره و اظهار کرد: گیلان از لحاظ تعدد رسانه در جایگاه دوم کشوری قرار داشته و این یک ظرفیت برای استان محسوب می‌شود اما باید کیفیت را در کنار کمیت مورد توجه قرار داد.

عاطفی با اشاره به فضای رسانه‌ایی حاکم بر استان اظهار کرد: فضای رسانه ای استان با توجه به کمیت رسانه‌های استان مطلوب بوده و تعداد رسانه‌هایی که به حاشیه‌ها می‌پردازند، محدود است.

وی بر لزوم استقلال و نگاه فراجناحی رسانه‌ها تاکید و بیان کرد: اختلاف نظر و سلیقه امری بدیهی بوده و یکی از وظایف اصلی رسانه‌ها، روحیه نقادی است که باید تفاوتی بین نقد سازنده و تخریبی وجود داشته باشد زیرا نقدهای سازنده موجب بهبود عملکرد مسئولان شده و زمینه ساز توسعه استان خواهد بود.

عاطفی تاثیرگذاری رسانه‌ها بر مخاطب را ملاک کیفیت اعلام و تاکیدکرد: عدالت رسانه‌ای و بیان حرفه‌ای در اخبار، ضرورتی منطقی و مورد انتظار است که باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد رشد رسانه‌های تاثیرگذار باشیم.

وی داشتن نگاه یکسان به رسانه‌های منصف را سیاست دولت تدبیر و امید در استان دانست و تاکیدکرد: تمامی رسانه‌های استان با هر تفکر و گرایش سیاسی قابل احترام بوده و در برخورد با آنها رویه یکسانی در پیش گرفته به شرط اینکه مرز بین تخریب و انتقاد رعایت شود.

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به شاخص‌هایی که نشانگر کیفیت و محتوا هستند اذعان کرد: باید در راستای ارزش گذاری و کیفیت رسانه‌ها گام برداریم تا تفاوت رسانه‌های تاثیرگذار با رسانه‌های کم اثر مشخص شود.

وی با اشاره به حمایت استانداری گیلان از رسانه‌های تاثیرگذار بیان کرد: رسانه‌ای که کیفیت بیشتری داشته و مخاطبان بسیاری را جذب می‌کند باید از حمایت بیشتری برخوردار باشد تا رسانه‌ای که صرفاً برای گرفتن یارانه و آگهی چاپ می‌شود و تاثیری در فضای عمومی جامعه ندارد.

عاطفی در ادامه بر ضرورت ساماندهی خبرنگاران استان تاکید و بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و خانه مطبوعات متولی امور ساماندهی خبرنگاران بوده و استانداری دخالتی در این امر نداشته اما حمایت‌های لازم را از خبرنگاران خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور استاندار جوان گیلان در بین اصحاب رسانه و مطبوعات سراسری، این حضور را نشان دهنده جایگاه رسانه در توسعه استان دانست و بیان کرد: تعامل با رسانه باید مورد توجه همه مسئولین و مدیران قرار گیرد که حضور استاندار گیلان و تعامل با رسانه‌های استان می‌تواند مصداق اجرای این باور باشد.

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان ادامه داد: در میان استانداران دولت تدبیر و امید استاندار گیلان در مدت زمان مسئولیت خود بیشترین ارتباط رسانه‌ای را داشته و همین امر موجب افزایش ضریب نفوذ اخبار گیلان در مطبوعات کشوری شده است.

وی در پایان خواستار توجه به مقوله آموزش شد و بیان کرد: با توجه به تاکیدات استاندار بر اولویت قرار دادن آموزش در تمامی دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان، پیگیر تحقق این امر برای خبرنگاران از طریق خانه مطبوعات هستیم.

جامعه روابط عمومی