در جلسه هم‌اندیشی فصلی ارتباطات و اطلاع‌رسانی مدیران روابط عمومی حوزه ستادی وزارت آموزش‌وپرورش که به میزبانی مرکز اطلاع‌رسانی برگزار شد، در مورد موضوعات روز آموزش‌وپرورش بحث و گفتگو شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در جلسه هم‌اندیشی فصلی ارتباطات و اطلاع‌رسانی مدیران روابط عمومی حوزه ستادی وزارت آموزش‌وپرورش که به میزبانی مرکز اطلاع‌رسانی برگزار شد، در مورد موضوعات روز آموزش‌وپرورش بحث و گفتگو شد.

در این نشست مرتضی نظری رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با اشاره به‌ضرورت پاسخگویی به رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها نمایندگان افکار عمومی هستند و نگرانی مردم معمولاً در رسانه‌ها منعکس می‌شود و به اطلاع افکار عمومی می‌رسد، به همین دلیل لازم است تا پاسخگویی به خبرنگاران به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی در اولویت قرار گیرد و بدیهی‌ترین وظیفه مدیران روابط عمومی حوزه‌های مختلف ستادی این است که تسهیل گر ارتباط مدیران با رسانه‌ها باشند.

وی در ادامه ارتباط مؤثر با ذی‌نفعان آموزش‌وپرورش را ضروری دانست و افزود: لازم است تا از هر نوع تنش رسانه‌ای پرهیز کنیم و به‌جای آن با رعایت اصل احترام در مواردی که نیاز به پاسخگویی هست، اقدام کنیم.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با اشاره به بازنشستگی تعدادی از نیروها در ستاد آموزش‌وپرورش بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهت تکریم از بازنشستگان و استفاده از و تلاش برای انتقال دانش آن‌ها تأکید کرد.

مرتضی نظری با توجه به شرایط اقتصادی که کشور در آن قرار دارد از مدیران روابط عمومی‌ها خواست در برگزاری مراسم اصل سادگی و صرفه‌جویی را در نظر بگیرند و از اسراف و هدر دادن منابع مالی به‌شدت خودداری کنند.

وی با اشاره به اهمیت سایت و پورتال‌های سازمانی خاطرنشان کرد: مدیران روابط عمومی باید از شیوه‌های نوین ارتباطی و رسانه‌ای جهت برقراری ارتباط با مخاطبان بهره‌مند شوند و پورتال‌ها را به نحوی ساماندهی کنند که مخاطبان تمامی اطلاعات موردنیازشان را به‌سادگی در پورتال‌ها پیدا کنند و محققان و دانش‌پژوهان بتوانند از این اطلاعات بهره‌مند شده و از آن‌ها استفاده کنند.

نظری با اشاره به وظیفه سازمانی روابط عمومی‌ها در شناسایی نیازها و مطالبات ذی‌نفعان اظهار کرد: در پیام‌های دریافتی از دانشجو معلمان از وجود برخی نگاه‌های بسته گزینش شکایت‌هایی وجود دارد و که نگرانی‌هایی برای آن‌ها به وجود آورده که با توجه به رویکرد جدید و تحولی که در بخش گزینش وزارت آموزش‌وپرورش ایجادشده و تلاش‌های ارزنده دانشگاه فرهنگیان در این موارد، ضرورت دارد جهت رفع دغدغه و نگرانی دانشجو معلمان و ایجاد فضای آزاداندیشی و فاصله از نگاه‌های سخت به فضاهای دانشجویی باید اقدام کرد.

شایان‌ذکر است در حاشیه این نشست، مراسم تودیع سعید محمد حسینی از معاونت برنامه‌ریزی و مخاطب پژوهی مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی انجام شد و معصومه بیات به‌عنوان معاونت جدید معارفه شد.

جامعه روابط عمومی