آئين تكريم و معارفه مديركل روابط عمومی استانداری هرمزگان با حضور محمدباقر كشفي مشاور عالی و مديركل حوزه استاندار هرمزگان، عليرضا خورشيدزاده مشاور رسانه اي استاندار هرمزگان، جمعي از مديران ستادي استانداري و كارشناسان اداره كل روابط عمومی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مشاور عالی استاندار هرمزگان در این مراسم تغییر مدیریت در هر مجموعه ای را امری طبیعی و در راستای بهبود امور و افزایش سرعت کار دانست و بیان داشت: افراد باید تلاش کنند تا زمانی که در مسئولیت قرار دارند منشا اثر و خدمات ارزنده بوده و نام نیک از خود برجای بگذارند.

محمدباقر کشفی مدیریت بر دل ها را در مقوله مدیریت بسیار راهگشا و موثر دانست و تصریح کرد: مدیریت بر دل ها با اتکا به تکریم انسان ها، احترام به یکدیگر، تواضع و فروتنی در رفتار و برخورد اقناعی با مراجعین میسر می شود.

وی گفت: مدیریت بر دل ها سرمایه افزاست و در نقطه مقابل مدیریت عصبی و پرخاشگرانه قرار دارد که سرمایه سوز است.

کشفی با بیان اینکه در امر مدیریت تنها با اتکا به سخت افزارها کاری به پیش نمی رود، اظهار داشت: نیروی انسانی سرمایه بزرگی برای هر سازمان است و در هر مجموعه ای نیروی انسانی توانمند کارها را به پیش می برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش کلیدی و اهمیت جایگاه روابط عمومی در هر مجموعه اشاره کرد و افزود: خروجی کار تمامی دستگاه ها و مجموعه ها باید ایجاد رضایتمندی در مردم باشد و روابط عمومی ها می توانند در این راستا با عمل به وظایف خود در جامعه نشاط و امید ایجاد کنند.

مشاور عالی و رئیس گروه مشاورین استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه روابط عمومی چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مجموعه ها می باشد، بیان داشت: روابط عمومی های دستگاه های اجرایی و در راس آن روابط عمومی استانداری باید ارتباط بدنه جامعه با دولت را تقویت کنند.

کشفی گفت: در شرایطی که جامعه با بمباران اخبار منفی از سوی دشمنان و دیگر بدخواهان مواجه است، روابط عمومی ها باید با اطلاع رسانی به موقع و مناسب از کارهای خوب انجام شده به جامعه امیدواری ببخشند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شیرزاد عزتی مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری هرمزگان و دیگر کارشناسان این مجموعه، اظهار امیدواری نمود که رضا کمالی سرپرست جدید اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان بتواند با پیشینه مناسب علمی و تجربی، منشا خدمات ارزنده ای در روابط عمومی استانداری هرمزگان باشد.

مشاور عالی و مدیرکل حوزه استاندار هرمزگان از همکاری تمامی رسانه های استان شامل خبرگزاری ها، نشریات، سایت های خبری، فضای مجازی و رسانه ملی بابت همکاری و انعکاس اخبار مجموعه استانداری هرمزگان تشکر و قدردانی کرد.

علیرضا خورشیدزاده مشاور رسانه ای استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه آقای عزتی با تمام توان در حوزه روابط عمومی استانداری هرمزگان تلاش های بسیار خوبی داشت، عنوان کرد: آقای کمالی در شرایطی که مدیریت عالی هرمزگان سمت و سوی دقیقی را برای رقم زدن دور جدیدی از خدمت در استان فراهم کرده در مجموعه روابط عمومی استانداری حضور یافته و امیدواریم بتواند در این جایگاه اقدامات موثری را صورت دهد.

سرپرست جدید اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات شیرزاد عزتی مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری هرمزگان و قدردانی از اعتماد دکتر همتی استاندار هرمزگان، بیان داشت: روابط عمومی استانداری نیازمند کار عملیاتی و فکری گسترده ای است و بر این اساس ارزیابی و مطالعات دقیقی برای نیازسنجی این مجموعه صورت می گیرد تا برنامه کاری خود را تدوین کنیم.

رضا کمالی افزود: روابط عمومی استانداری رابط بین کارمندان این مجموعه و مردم با استاندار است و برای انجام درست وظایف خود باید رابطه تعاملی مناسبی ایجاد کند تا بتواند ضمن اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های استانداری به مردم، بتواند مسائل و مشکلات مردم را نیز به شخص استاندار و دیگر مسئولان در استانداری منعکس کند.

شیرزاد عزتی مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم، اظهار داشت: در مدت حضور در این مسئولیت تلاش کردم تا با توجه به گستردگی وظایف روابط عمومی استانداری از تمامی تجربیات خود و همچنین ظرفیت کارشناسان این مجموعه برای انجام مناسب کارها استفاده کنم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس استاندار از تلاش های شیرزاد عزتی مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری هرمزگان تجلیل و رضا کمالی به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان معرفی شد.

جامعه روابط عمومی