برای نخستین مرتبه کارگاه خبرنویسی و نحوه تهیه گزارش های خبری، تحلیلی و تفسیری شنبه شب با حضور تعدادی از مدیران روابط عمومی اداره ها و نهادهای مهریز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تشکیل شد.

برای نخستین مرتبه کارگاه خبرنویسی و نحوه تهیه گزارش های خبری، تحلیلی و تفسیری شنبه شب با حضور تعدادی از مدیران روابط عمومی اداره ها و نهادهای مهریز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از ایرنا ، در این کارگاه که به همت کانون خبرنگاران ، بسیج رسانه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری فرمانداری برگزار شد، مدیران روابط عمومی ها با اهمیت خبر و نحوه خبرنویسی و تهیه انواع گزارش های خبری آشنا شدند.
به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز این کارگاه آموزشی رایگان و با هدف ارتقای سطح علمی و عملی مدیران روابط عمومی دستگاه های دولتی در انجام وظایف خود در حوزه خبرنویسی برگزار می شود.
سیدرضا آقایی با اشاره به اینکه ۲۰ نفر در کارگاه حضور دارند، افزود: کارگاه با حضور استادان روزنامه نگاری به صورت هفتگی و تا پایان سال ۱۳۹۷ ادامه دارد و بعد از برگزاری آزمون نسبت به ارائه گواهینامه به متقاضیان اقدام می شود.
این مسئول اظهار داشت: شرکت ‌کنندگان در این دوره با مفاهیم اصلی خبر آشنا می شوند و با مباحثی مانند اصول خبر، ارزش ‌های خبری، سبک‌ های نوین خبرنویسی، تیتر، لید و متن خبر آشنا خواهند شد.
آقایی تصریح کرد: در ادامه کارگاه ، آموزش تیتر نویسی، گزارش نویسی ، اصول مصاحبه و انواع آن ، درست نویسی و سواد رسانه ای با حضور استادان استان برگزار می شود.
وی یادآور شد: سال ۱۳۹۵ کارگاه آموزش خبرنویسی و خبرنگاری در مهریز با حضور ۴۰ نفر با همکاری کانون خبرنگاران و بسیج رسانه برگزار شد که نقش مهمی در ارتقای علمی شرکت کنندگان داشت.
این مسئول افزود: همکاری مدیران روابط عمومی ها با خبرنگاران مسلط به خبرنویسی نقش مهمی در انعکاس اخبار و گزارشات شهر دارند و این اداره با همکاری فرمانداری و کانون خبرنگاران به کار خود ادامه می دهد.
به گفته آقایی ، در کارگاه های بعدی ، خبرنگاران فعال شهرستان برای هماهنگی و هم اندیشی دعوت می شوند.
مهریز ۴۰ دستگاه اجرایی و ۱۰ خبرنگار فعال دارد و کانون خبرنگاران و بسیج رسانه شهرستان فعالیت خود را سال ۱۳۹۲ آغاز کرده و ۱۰۰ عضو دارد.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

جامعه روابط عمومی