سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام برلزوم برگزاری نشست مطبوعاتی برای دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در هفته دولت تاکید کرد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از فارس ، آیت قیصربیگی ظهر امروز در نشست با مسئولان روابط عمومی فرمانداری‌های استان ایلام اظهار داشت: روابط عمومی‌ها بعنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان و بالعکس از جایگاه بسیار مهم و حساسی برخوردار هستند و نقش حائز اهمیتی در ارائه‌ی خدمات دولت به مردم و بازخورد آن به مسئولان بر عهده دارند.

وی سپس بر لزوم بیان شفاف و درست عملکرد دستگاه های اجرایی در آستانه هفته دولت تاکید کرد و گفت: روابط عمومی استانداری ایلام برای در جریان قرار گرفتن مردم از عملکرد دولت برنامه های متنوعی در دست اقدام دارد که انشاءالله در بازه زمانی تا رسیدن به هفته دولت اجرایی خواهند شد.

قیصربیگی از برگزاری نشست مطبوعاتی و کنفرانس خبری برای دستگاه های اجرایی و فرمانداری‌ها در این ایام خبر داد و افزود: مه دستگاه های اجرایی استان برای بیان عملکرد خود می بایست از طرق مختلف از جمله نشست مطبوعاتی با حضور قاطبه خبرنگاران هر منطقه نسبت به تشریح عملکرد خود اقدام کنند.

وی به روش های دیگر اطلاع رسانی تا رسیدن به هفته دولت اشاره کرد و گفت؛ با هماهنگی بعمل آمده با صدا و سیمای مرکز ایلام مدیران دستگاه های اجرایی در برنامه های مختلف نسبت به تشریح عملکرد خود از طریق رسانه استانی اقدام خواهند کرد.

این مسؤول اضافه کرد: یک برنامه خوب دیگر روابط عمومی دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی برای حضور در فضای مجازی جهت پاسخگویی به سئوالات کنشگران این عرصه تاثیر گذار است که این مهم بر طبق یک برنامه از پیش تعیین شده اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید در مقابل برخی شائبه ها و سیاه نمایی ها به موقع روشنگری کنند، تصریح کرد: واقعیت آن است که شرایط کنونی دولت برخلاف آن چیزی ست که برخی رسانه ها انعکاس می دهند و در اینجا روابط عمومی ها می توانند به کمک دولت بیایند و با گفتن حقایق، بصورت واقع بینانه به مردم امید دهند.

قیصربیگی امیدآفرینی و تزریق امید به جامعه را در شرایط کنونی از وظایف مهم روابط عمومی‌ها عنوان کرد و گفت: می‌توان لحظات خوب و مثبت را از دل فضاها و اتفاقا مختلف شکار کرد و خالق امید شد و این کار یک روابط عمومی چابک و هوشمند است.

وی با اشاره به برخی تخریب ها و هجمه ها نسبت به دولت ادامه داد؛ آن عده ای که توپ را به میدان دولت می‌اندازند و از بدعهدی آمریکا علیه دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای استفاده می‌کنند گویا تحلیل درستی از #شرایط_جهانی و منطقه ای ندارند.

وی ادامه داد: موفقیت تیم مذاکره کننده ایرانی تا جایی بود که ترامپ یکی از وعده‌های انتخاباتی خود را خروج از برجام عنوان اعلام کرد اما امروز برخی در داخل نمی خواهند این واقعیت آشکار را ببینند بلکه برعکس چشم خود را بر روی این حقیقت می‌بندند در حالی که عصبانیت امروز آمریکا از دیپلمات‌های ایرانی نشانگر موفقیت ایران اسلامی در سیاست خارجی بوده است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام تاکید کرد: امروز با توجه به نقش بسیار مهم ارتباطات و فضای مجازی در زندگی مردم روابط عمومی ها بیش از پیش نیازمند هوشمندی، خلاقیت و تخصص هستند و این مهم در صورت همراهی مدیران دستگاه های مختلف امکان پذیر است.

وی در پاسخ به برخی مطالبات مسئولان روابط عمومی‌های فرمانداری‌ها گفت: این مشکلات در حضور فرمانداران بررسی خواهد شد تا روابط عمومی‌ها به معنای واقعی بتوانند در مسیر واقعی خود حرکت کنند.

جامعه روابط عمومی