روابط عمومی در حقیقت یک شغل نیست بلکه یک رسالتی است که توفیق انجامش را خداوند به شما داده و ان شالله شما بتوانید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید .

مدیر عامل شرکت آبفای یزد در گردهمایی روابط عمومی های استان گفت : روابط عمومی در حقیقت یک شغل نیست بلکه یک رسالتی است که توفیق انجامش را خداوند به شما داده و ان شالله شما بتوانید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : علی اسلامی روابط عمومی را رابط بین مردم و سازمان دانست و اظهارداشت : در حقیقت این روابط عمومی است که چهره سازمان را به مردم نشان می دهد و عکس العمل مردم را به سازمان انعکاس میدهد .

اسلامی جایگاه روابط عمومی را جایگاه رفیعی عنوان کرد و افزود: در گذشته فرصت روبه روشدن مدیران با مردم بیش تر وجود داشت اما در حال حاضر به دلیل گسترده شدن جوامع این فرصت کم تر شده است که باز هم این روابط عمومی است که می تواند این ارتباط را به روش های مختلف ممکن سازد .

وی خاطرنشان کرد : روابط عمومی باید با اطلاع رسانی صحیح ، ساده و شفاف به مردم بسیاری از مشکلاتی که ممکن است در آینده پدید آید را کاهش دهد .

وی ارتباط و نظرسنجی از مردم را حائز اهمیت دانست و افزود : اگر مردم شرایط را در حوزه های مختلف اعم از آب،بهداشت ،سلامت و ... را درک کنند مطمئنا‍ سازمان را در راستای رسیدن به اهدافش همراهی خواهند کرد .

مدیرعامل شرکت آبفا در ادامه در بحث تامین آب استان گفت : در سال جاری، کاهش بارندگی در حوزه کوهرنگ که تقریباً ۶۵ درصد نیاز آب استان را در کل سال تامین می کرده باعث شده سهمیه ی آب انتقالی به یزد به طور قابل توجهی کاهش یابد .

اسلامی ادامه داد : امید داشتیم که با افزایش بارندگی میزان سهمیه آب افزایش یابد که متاسفانه این اتفاق نیافتاد و مسئولین تصمیم گرفتن صرفاً آب شرب استان را تامین کنند و در حال حاضر میزان آب انتقالی به استان چیزی حدود ۴۵ میلیون متر مکعب می باشد .

وی اظهارداشت : با این محدودیت کاملا مشخص بود که درسال جاری به مشکل تامین آب شرب مواجه می شویم که خوشبختانه در اردیبهشت ماه ، درجه حرارت هوا به ما کمک کرد و کاهش دما باعث شد میزان مصرف آب به دلیل استفاده نکردن از کولر آبی و ... کم تر شود تا به مشکل حادی برخورد نکنیم .

اما در خردادماه به دلیل گرم شدن هوا تامین آب با مشکل مواجه شدکه با وارد کردن ۱۶ حلقه چاه آب شرب به مدار بهره برداری سعی کردیم آب را تامین کردیم .

وی یادآور شد : در حال حاضر حدود ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش مصرف داشته ایم و اگر با یاری مردم این میزان به ۲۰ درصد برسد آب با کیفیت بالاتری در اختیار مردم قرار خواهیم داد .

مدیر عامل آبفا افزود : اکنون سهمیه ی آب انتقالی به استان ۳۰ درصد است در حالی که سال گذشته ۶۰ درصد بوده ، ولی ان شاا... با توجه به سهمیه ای که قرار است در ماه های آینده اضافه شود آب با کیفیت تری را بین شهروندان توزیع می کنیم .

اسلامی در خصوص کیفیت آب استان اظهارداشت : با توجه به وارد شدن آب چاه ها به شبکه آبرسانی ، درصد کمی کیفیت آب تغییر کرده ولی آب جاری در شبکه آبرسانی از لحاظ بهداشتی کاملا سالم است و هیچ گونه آلودگی ندارد .

وی در پایان افزود : دقت در مصرف توسط مردم یزد بسیار بالا است و واقعاً مردم یزد مصرف متعادل دارند اما به دلیل شرایط بحرانی باید هرچه بیش تر به مصرف آب توجه داشته باشند .

چهارمین گردهمایی روابط عمومی نهاد های و ادارات استان یزد، به مناسبت هفته صرفه جویی و به میزبانی شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه ای با موضوع نقش رسانه در ارتباطات برگزار شد .

جامعه روابط عمومی