نشست مشترک معاون صدای رسانه ملی با کارشناسان روابط عمومی شبکه های رادیویی با هدف تبادل نظر و ارائه دیدگاهها در این حوزه، صبح امروز در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

نشست مشترک معاون صدای رسانه ملی با کارشناسان روابط عمومی شبکه های رادیویی با هدف تبادل نظر و ارائه دیدگاهها در این حوزه، صبح امروز در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، با حضور دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا، محمدابراهیم کبابیانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاون صدا، مهدی رستمی مشاور معاون صدا و کارشناسان روابط عمومی شبکه‌های رادیویی، نشست مشترکی در سالن جلسات معاونت صدا با هدف تبادل نظر و ارائه دیدگاهها در حوزه روابط عمومی برگزار شد.

دکتر حمید شاه‌آبادی با بیان اینکه رادیو رسانه‌ای شنیداری است که باید دیده شود، مهمترین بحث این نشست را مباحث ساختاری روابط عمومی دانست و گفت: هویت روابط عمومی با رعایت تمرکز در مدیریت کار با پست و بی پست و همچنین شرح وظیفه با حال و هوایی که آن شبکه دارد، محقق می شود. انشاالله به زودی با ایجاد گشایش‌هایی درساختار شبکه ها، شاهد اتفاقات جدی‌تری در راستای دیده شدن شبکه های رادیویی باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه روابط عمومی امری دو سویه و عنصر کلیدی در هر مجموعه ای است تصریح کرد: روابط عمومی به عنوان ابزار ارتباط مردم با رادیو باید تلاش کند تا با ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبان شبکه ها، هدف مهم این رسانه را که همان بهتر دیده شدن است، محقق نماید. این امر نیز بدون شک با آگاهی مردم از محتوای برنامه های رادیویی محقق می‌شود که زمینه ساز آن اطلاع رسانی می باشد. به همین دلیل یکی از مهم ترین وظایف روابط عمومی شبکه های رادیویی ایجاد تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان است.

معاون صدا با بیان اینکه قرار است به زودی در برنامه ای هفتگی رادیو درسیما به تصویر کشیده شود، عنوان کرد: قرار است تا جراید نیز بخشی از محتوای خود را به اخبار این رسانه اختصاص دهند. بنابراین کارشناسان روابط عمومی شبکه ها باید تلاش کنند تا با قلم و زبان خاصی که خواننده راتشویق می کند، به انعکاس مهمترین اتفاقات این رسانه در این فضا بپردازند.

شاه آبادی مهمترین توقع خود را از کارشناسان روابط عمومی بحث خبر و خروجی کار در رسانه ها دانست و تصریح کرد: روابط عمومی باید برنامه محور باشد و به طور جدی قبل و بعد ازپخش هر برنامه، خبر خوبی تهیه نموده و برای رسانه ها ارسال نماید.

معاون صدای رسانه ملی در ادامه خاطر نشان کرد: روابط عمومی پویا نه تنها باید قدرت انتخاب مطلب از مطالب تولیدی را داشته باشد، بلکه نگاه خبری و محوری در دل برنامه‌هایی که تهیه می شود نیز لازم و ضروری است تا بتواند برنامه های شاخص، مهم و تاثیر گذار را برند سازی نماید.

وی به لزوم وجود شورای اطلاع رسانی در رادیو تأکید و خاطرنشان کرد: این شورا وظیفه دارد تا با رصد کردن سایت‌های مختلف رادیویی، اعلام کند که چه استعدادها و ظرفیت‌هایی در شبکه های رادیویی وجود دارد که برای دیده شدن مهم است.

شاه آبادی دیده شدن اتفاقات و رخدادهای مثبت شبکه های رادیویی در سایت ها را از مهمترین کارهای روابط عمومی دانست و تصریح کرد: علاوه بر تولید خبر محتوایی در شبکه های رادیویی، باید تلاش کرد تا اتفاقات‌، برنامه ها و رخدادها نیز بر روی سایت شبکه بارگذاری شود.

معاون صدا همچنین در این مراسم معرفی نیروهای توانمند و با انگیزه در حوزه روابط عمومی، آموزش هماهنگ‌بودن شبکه ها با روابط عمومی معاونت صدا، سرعت در انتقال رخدادهای مهم شبکه و هنر در تنظیم خبر به عنوان وظایف دیگر کارشناسان روابط عمومی شبکه های رادیویی لازم و ضروری دانست.

همچنین مقرر شد تا نشست معاون صدای رسانه ملی با کارشناسان روابط عمومی شبکه های رادیویی که برای اولین بار برگزار شد، از این پس به صورت فصلی برگزار شود.

در بخشی از این مراسم نیز کارشناسان روابط عمومی شبکه های رادیویی به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند.

لزوم احیاءشدن روابط عمومی درشبکه‌ها، فراهم نمودن امکانات وتجهیزات، جذب و پرورش نیروی انسانی متخصص و ... ازجمله مباحثی بود که توسط کارشناسان روابط عمومی شبکه های مختلف رادیویی مطرح شد.

گفتنی است؛ اصغر غلامپور از رادیو معارف، قهرمان عباسی از رادیو ورزش، زهره زندیه از رادیو فرهنگ، مرجان محمدی از رادیو صبا، سعید بهروان از رادیو گفتگو، معصومه نورزاد از رادیو نمایش، مژگان جعفرقلی زاده از رادیو اقتصاد، زهراخردمندنیک از رادیو قرآن، نیما شمس الدین از رادیو تهران، مسعود صالحی از رادیو پیام، هانیه کردنیرسی از مدیریت تولید چند رسانه ای، رسول محجوب از رادیو جوان، ملیحه حمیدی کیان از رادیو سلامت و محمد باقر پروین نژاد از رادیو ایران از جمله کارشناسان روابط عمومی حاضر در این نشست بودند.

جامعه روابط عمومی