محسن مهر علیزاده استاندار اصفهان عصر روز گذشته سه شنبه 29 خرداد در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه ملی گردشگری اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: گردشگری تنها صنعتی است که رشد توامان اقتصاد و توسعه روابط اجتماعی و فرهنگی میان ملتها را ایجاد می کند.

محسن مهر علیزاده استاندار اصفهان عصر روز گذشته سه شنبه ۲۹ خرداد در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه ملی گردشگری اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: گردشگری تنها صنعتی است که رشد توامان اقتصاد و توسعه روابط اجتماعی و فرهنگی میان ملتها را ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه ملی گردشگری اصفهان با ایراد سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه تاکید کرد: امروزه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پیشرو، پیشران و پاک در حال نقش آفرینی فعالانه در جهان است.

او همچنین تاکید کرد: این صنعت نه تنها صنعت اقتصادی است بلکه اقتصاد ساز نیز می باشد، با این وصف امروزه بخش قابل توجهی از اشتغال و تولید ناخالص ملی کشورهای پیشرفته جهان بر اساس صنعت گردشگری شکل می گیرد.

مهرعلیزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش این صنعت در پیشرفت جوامع اظهار داشت: این صنعت امروزه نه تنها باعث چرخش پول و تحرک اقتصاد می باشد بلکه در ورای خود توسعه اجتماعی و فرهنگی جوامع را به همراه دارد بنابراین گردشگری در جهان امروز تنها صنعتی است که رشد توامان اقتصاد وارتباطات اجتماعی و فرهنگی میان ملتها را فراهم می سازد.

استاندار اصفهان در ادامه سخنانش به نقش گردشگری در توسعه پایدار اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه زیر ساختهای مناسبی برای توسعه این صنعت در ایران و به ویژه اصفهان که یکی از اصلی ترین مراکز تاریخ، هنر، شعر، موسیقی و در یک کلام فرهنگ و تمدن ایران زمین به شمار می رود، لذا معتقدیم هرگونه سرمایه گذاری و حرکت در این زمینه اقدامی مثبت و سازنده است، لذا بنده به عنوان استاندار اصفهان مصمم به حمایت از هرگونه اقدام جهت تقویت هر چه بیشتر صنعت گردشگری در اصفهان هستم.

او در پایان سخنانش با اشاره به اینکه همه دستگاه های دولتی مکلف به حمایت از توسعه گردشگری در استان هستند، خطاب به فعالان گردشگری استان نیز اظهار داشت: فعالان بخش خصوصی باید توجه داشته باشند که در زمینه توسعه بهینه گردشگری در اصفهان باید به سه نکته اساسی : ۱)شناسائی و شناساندن امکانات گردشگری استان، ۲) فراهم نمودن خدمات ارزان قیمت و رقابتی در صنعت گردشگری و در پایان تلاش در راستای راحتی و آسایش گردشگران بیش از گذشته بیندیشند.

جامعه روابط عمومی