با فعال نمودن این قابلیت، گفتگوهای بی‌صدا مخفی می‌شوند و در زمان کار مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کنند.

حتما می‌دانید که پیام‌رسان تلگرام نسخه ویژه‌ای برای کامپیوترهای شخصی دارد که با نام نسخه دسکتاپ شناخته می‌شود. در نسخه ۱٫۰ این پیام‌رسان قابلیت جدیدی به نام حال کار یاworkmode  اضافه‌شده که با فعال نمودن آن، گفتگوهای بی‌صدا مخفی می‌شوند و در زمان کار مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کنند.

 

 

ازآنجایی‌که اکثر کاربران تلگرام در گروه‌های مختلفی عضو هستند، این امکان می‌تواند به تمرکز بیشتر در حین کار و جلوگیری از بروز اشتباه در حین ارسال مطالب کمک کند.

 

در نسخه ۱٫۰ تلگرام دسکتاپ، قابلیتی با نام Workmode وجود دارد که در این نرم‌افزار نهفته شده است. این ویژگی، به شما اجازه می‌دهد تا در حین کار، بخشی از مخاطبان خود را حذف و تنها گفتگوهای ضروری را ببینید. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را دنبال کنید:

 

  1. روی سه خط موازی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید و به بخش تنظیمات بروید.
  2. در پنجره‌ای که باز می‌شود، بدون اینکه روی گزینه خاصی کلیک کنید، عبارت workmode را تایپ کنید. پس از انجام این کار، پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد فعال شدن حالت workmode را تایید کنید.
  3. در این مرحله، با کلیک روی گزینهOK ویژگی workmode در تلگرام  دسکتاپ برای شما فعال می‌شود.

 

 

اکنون، وقتی به صفحه اصلی تلگرام برگردید، در بالای لیست گروه‌ها و چت‌ها گزینه‌ای با نامHide Muted Chats  قابل‌مشاهده است که با انتخاب آن، گفتگوهایی که آن‌ها را بی‌صدا کردید، مخفی می‌شوند. پس از انتخاب این گزینه، عبارت Hide muted chats به Show all chats تغییر می‌کند و می‌توانید برای بازگرداندن گفتگوهای پنهان‌شده، مجددا از این گزینه استفاده کنید.

 

 

در آخر،  اگر تمایل دارید که قابلیت workmode را کاملا غیرفعال کنید کافی است به منوی  تنظیمات تلگرام بازگردید و مجددا عبارت workmode را تایپ و پیام مربوط به آن را تایید کنید تا تلگرام دسکتاپ به حالت اصلی و غیر کاری خود بازگردد.

 

منبع: mtplus

 

جامعه روابط عمومی