نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی بانک‌ها به مناسبت گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی و ارتباطات، با موضوع استفاده از پیام رسان های داخلی به میزبانی بانک پارسیان برگزار شد. این نشست با اهداف پیشگیری از سواستفاده‌های احتمـالی، یکپارچه‌سازی شبکه بانکی در تعاملات و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نحوه استفاده از […]

نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی بانک‌ها به مناسبت گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی و ارتباطات، با موضوع استفاده از پیام رسان های داخلی به میزبانی بانک پارسیان برگزار شد.

این نشست با اهداف پیشگیری از سواستفاده‌های احتمـالی، یکپارچه‌سازی شبکه بانکی در تعاملات و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نحوه استفاده از پیام رسان‌های داخلی و حمایت از استارتاپ های داخلی برگزار و ضرورت حضور بانک‌ها درشبکه‌های اجتماعی در ایران و جهان، بهره مندی از شبکه‌های اجتماعی موجود و همچنین معرفی شبکه اجتماعی داخلی برای استفاده برخی بانک ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

بر اساس این گزارش، نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی بانک‌ها به این منظور برگزار شد که شبکه بانکی با هم‌اندیشی و هم‌فکری همکاران روابط عمومی بتواند در پیشبرد اهـداف عالی صـنعت بانکداری به عبارتی خدمت به جامعه و حرکت در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری و دولت، موفق‌تر از قبل ظاهر شود.

در این نشست، پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی بیشتر بانک ها، گفت : با توجه به هجمه ها و سختی هایی که بانک ها با آن مواجه هستند، مردم به بانک ها اعتماد دارند و آن را محلی مطمئن و امن می دانند، لذا ضروری است که این اعتماد تقویت و از آن برای وحدت اجتماعی استفاده شود؛ بانک مرکزی در این خصوص می تواند نقش مهمی ایفا و در این زمینه به بانک ها کمک کند.

وی در ادامه با ارایه راهکاری برای سهولت اجرای ابلاغیه اخیر ارزی بانک مرکزی در خصوص سپرده پذیری ارزی بانک ها برای جلوگیری از التهاب بازار، اظهارکرد: صدور کارت ارزی برای مسافران و زائران سپرده ارزی را جذاب می کند و بانک پارسیان به این منظور این خدمت را در دستور کار قرار داده که بزودی عملیاتی خواهد شد.

پرویزیان همچنین با تاکید بر لزوم حمایت بانک ها از مددجویان و نیازمندان کمیته امداد امام (ره)، افزود : در سالی که مزین به شعار"حمایت از کالای ایرانی" است، لازم است تا بانک ها نیز از مددجویانی که از تسهیلات بانک ها خودکفا شده اند و کالاهایی خوبی را تولید کرده اند، استفاده کنند.

 

شبکه بانکی در مسئله فقر زدایی نقش موثری ایفا کرده است

همچنین عبدالملکی ، معاون اشتغال کمیته امداد امام (ره) دراین نشست، با تاکید بر حمایت بانک ها از کمیته امداد، گفت : شبکه بانکی در مسئله فقر زدایی نقش موثری ایفا کرده است. به طوریکه از اوایل دهه هفتاد تاکنون، کمیته امداد بر اساس تسهیلات شبکه بانکی ۵/۱ میلیون طرح اقتصادی خرد و با تسهیلات مستقیم شبکه بانکی حدود ۷۵۰ هزار طرح اجرا کرده است.

وی افزود: از سال۹۰ تاکنون حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان شبکه بانکی به مددجویان تسهیلات اشتغال اعطا کرده است که این منجر شده است که سالانه ۱۰۰۰میلیارد تومان در هزینه های کمیته صرفه جویی شود.

معاون اشتغال کمیته امداد با بیان اینکه می بایست نقش مسئولیت های اجتماعی بانک ها بیشتراطلاع رسانی شود، افزود: کمیته امداد در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است این آمادگی رادارد تا نمایشگاهی از کالاهای مددجویانی که ازتسهیلات بانک ها خودکفا شده اند، برگزار کند تا بانک ها بتوانند ازاین کالاها و خدمات بهره مند شوند؛ شبکه بانکی در تداوم مسئولیت های اجتماعی خود، می تواند کالای مورد نیاز کارکنان خود را از این مددجویان تهیه کند.

نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی بانک‌ها به مناسبت گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی، به میزبانی بانک پارسیان و با حضور دکتر پرویزیان، مدیرعامل، دیگر مدیران بانک پارسیان و مدیران روابط عمومی بانک مرکزی ج.ا.ا، سایر بانک ها و موسسات اعتباری و همچنین معاون اشتغال کمیته امداد امام (ره) برگزار شد.

منبع: آریانیوز

جامعه روابط عمومی