توئیتر لایت (Twitter lite) نسخه جدید و سریع‌تری از سایت توییتر برای استفاده در موبایل است. اگر شما نیز یکی از کاربران توئیتر هستید و هر روز مدت زمان بسیاری را صرف گشت و گذار در آن می‌کنید و در نتیجه حجم زیادی از اینترنت خود را برای آن مصرف می‌نمائید، شاید از انتشار این […]

توئیتر لایت (Twitter lite) نسخه جدید و سریع‌تری از سایت برای استفاده در است. اگر شما نیز یکی از کاربران هستید و هر روز مدت زمان بسیاری را صرف گشت و گذار در آن می‌کنید و در نتیجه حجم زیادی از خود را برای آن مصرف می‌نمائید، شاید از انتشار این نسخه تحت توئیتر، بسیار هیجان زده شوید؛ زیرا لایت علاوه بر اینکه بیشتری دارد، حجم کمتری مصرف می‌کند و حتی حالت صرفه جویی در مصرف را نیز ارائه می‌دهد.

 

 

اهداف موجود در لایت (Twitter Lite)
توئیتر لایت بر روی بازارهای در حال ظهور و کاربرانی متمرکز است که در محیطی با اتصال ناپایدار قرار دارند. اگر شما نیز در محلی هستید که کندی دارید و یا اتصال شما مدام قطع می‌شود، قطعاً این نسخه خدمات مناسب‌تری را برای استفاده شما فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب نسخه لایت، این است که کمتر از ۱ مگابایت فضا را در شما به خود اختصاص می‌دهد و حالت صرفه جویی در مصرف حجم را هم دارد. در حالت صرفه جویی لایت، تصاویر و ویدئوها به صورت تار نمایش داده می‌شود، مگر اینکه بر روی آن‌ها بزنید تا بتوانید آن‌ها را به وضوح مشاهده نمائید. ادعا می‌کند که نسخه لایت در اکثر تلفن‌های همراه ۳G در زیر ۵ ثانیه به حد تعامل بارگذاری می‌شود و همچنین می‌تواند تا ۷۰ درصد حجم کمتری را مصرف کند و این درحالی است که بارگذاری آن ۳۰ درصد سریع‌تر است.

 

 

 

 
جالب است بدانید که لایت یک اپلیکیشن پیشرو (PWA) است. این شرکت، لایت را با همکاری داده است. لایت بر روی اندروید ویژگی‌های دیگری منجمله اخطارها (push notifications) را نیز ارائه می‌دهد و اگر میانبر آن را به صفحه خانه خود اضافه کنید، همانند یک اپلیکیشن محلی در کشوی اپلیکیشن‌ها قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن می‌توانید لایت را به صفحه خانه در iOS نیز اضافه کنید که البته نوتیفیکیشن‌ها در این مورد وجود نخواهد داشت.

 

 

نسخه جدید توئیتر: لایت (Twitter Lite)
اپلیکیشن نیز مشابه یک اپلیکیشن محلی است و تمام ویژگی‌هایی که انتظار آن را دارید همانند فیدهای منظم، لیست اخطارها و پنجره‌هایی برای جستجو و پیغام‌های خصوصی ارائه می‌دهد. البته در اپلیکیشن توئیتر، پاسخ‌های لمسی بسیار کندتر از اپلیکیشن‌های محلی اندروید و iOS است اما به طور کلی، لایت (Twitter Lite) اپلیکیشنی بسیار کارآمد است. شایان ذکر است که این نسخه بر روی دسکتاپ هم عملکرد خوبی داشته و قابلیت رقابت با اپلیکیشن رسمی برای و مک را دارد.

 

 

توئیتر لایت به صورت جهانی در دسترس قرار دارد و افراد بسیاری از آن استفاده خواهند نمود زیرا تجربه استاندارد جدیدی برای محسوب می‌شود. می‌توانید آن را همین حالا از طریق این لینک امتحان کنید.

 

آیا تاکنون از لایت (Twitter Lite) برای دسترسی به حساب کاربری خود استفاده کرده‌اید؟ تجربیات و دیدگاه‌های خود را در مورد این نسخه با قسمت مجله به اشتراک بگذارید.
درصورتی که از کاربران هستید، شاید مایل باشید مقاله مجله درمورد میانبرهای کیبورد را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 

 

الی کاک اشکیانی
ترجمه از مجله قرمز

جامعه روابط عمومی