دبیرکل کنفرانس ملی رویکردهای نوین روابط عمومی ایران گفت: امروزه روزنامه‌نگاران به اطلاعات جامعی نیاز دارند و باید رویکرد روابط عمومی‌ها تغییر کند.

دبیرکل ملی رویکردهای نوین ایران گفت: امروزه روزنامه‌نگاران به اطلاعات جامعی نیاز دارند و باید رویکرد روابط عمومی‌ها تغییر کند.

به گزارش ایمنا، صبح امروز (چهارشنبه) در آیین افتتاحیه «کنفرانس ملی رویکردهای نوین ایران» در کتابخانه مرکزی شهرداری اظهار کرد: عمده‌ترین مشکل ارتباطی در سطح کشور کمبود آگاهی‌های رسانه‌ای است، این درحالی است که در ۴۰ سال گذشته سعی شده اطلاعات قطره چکانی داده شود، اما امروزه ناگزیریم تا اطلاعات را به صورت کامل به پرسشگران ارایه دهیم.

وی افزود: روزنامه‌نگاران و افرادی که با سازمان‌ها در هستند، سوالاتی دارند و باید به آنها پاسخ داد؛ در حالی که مشکل عمده، کمبود و و مشاوره در کشور است، سالها است که جلساتی برگزار می‌شود تا بتوان آگاهی ‌ای رسانه‌ای افزایش داد.

دبیر کل این اضافه کرد: روزنامه‌نگاران باید ببینند و کنند و سطح معلومات خود را ارتقا دهند، بسیاری از مدیران روابط عمومی، با این حوزه آشنایی ندارند. در به میزان دو برابر ایالات متحده، مراکز انتشاراتی وجود دارد با این تفاوت که تیراژ اندک انتشاراتی‌های بدون باقی می‌ماند، اما تعداد بیشتری تیراژ دارند و این موضوع ناشی از نبود علم کافی در کشور است.

سطانی با اشاره به تاسیس خانه اضافه کرد: عمده فعالیت این خانه خواهد بود تا بتوان از توان مدیران برای بهبود این حوزه استفاده کرد.

به گزارش ایمنا، ملی «رویکردهای نوین ایران» با هدف و ارتقاء دانش و مهارت روابط عمومی‌ها، اهمیت و جایگاه ویژه آن به مدت دو روز در در حال برگزاری است. در این شش سخنران اصلی و چند سخنرانی جانبی ارایه خواهند داشت که پیرامون «روابط عمومی الکترونیک در دنیای امروز» و «روابط عمومی ناب» سخنرانی خواهد شد.مهم ترین امتیازات شامل دریافت گواهینامه پایان دوره از و برنامه‌ریزی، دریافت گواهینامه آموزشی بین‌المللی از موسسات خارجی، امکان پذیرش مقالات علمی- پژوهشی شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان، بهره‌مندی از سخنرانی‌ها و آخرین اطلاعات روز دانش و نمایه سازی مقالات در پایگاه علمی سیویلیکا است.

جامعه روابط عمومی