جامعه روابط عمومی یک مجموعه رسانه‌ای تحت وب درحوزه ارتباطات است که با در نظر گرفتن این اهداف، می‌کوشد به‌عنوان تریبونی برای روابط عمومی‌ها فعالیت کند

وجود بستری برای بهبود و مهارت‌های ارتباطی، و فرهنگ‌سازی در حوزه ارتباطات، تقویت و آکادمیک نیاز یک جامعه برای حفظ پویایی و کارآمدی است.

جامعه یک مجموعه رسانه‌ای تحت درحوزه است که با در نظر گرفتن این اهداف، می‌کوشد به‌عنوان تریبونی برای روابط عمومی‌ها فعالیت کند و با انتشار عملکردهای مثبت روابط عمومی‌ها و همچنین ارائه آموزش‌های نوین در این حوزه به ارتقای وضعیت روابط عمومی‌های ایران کمک کند.

این مجموعه رسانه‌ای در روز سال ۱۳۹۵ (اردیبهشت ماه) پا به عرصه گذاشت و فعالیت حرفه‌ای خود را با راه‌اندازی سایت آغاز کرد. متعاقب آن نیز صفحات این مجموعه رسانه‌ای در تلگرام، و … ایجاد شد تا نیازهای این حوزه را تامین کند.

در شهریورماه ۱۳۹۶ برای نزدیک‌تر با مخاطبان، این مجموعه اقدام به راه‌اندازی گروه آکادمیک کرد که در زمینه آموزش‌های حوزه و همچنین برگزاری کارگاه‌های برخط فعالیت می‌کند که هم‌اکنون بالغ بر ۵هزار عضو دارد.

 

تاکنون بیش از پنج کارگاه آنلاین همچون آموزش‌های پایه، فن بیان و سخنوری، اینفوگرافیک، مسئله‌شناسی ارتباطی و … برگزار شده و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، به صورت هفتگی یک کارگاه برگزار می‌شود.

عمده فعالیت‌های محتوایی این مجموعه شامل روابط عمومی، ارتباطات، کسب و کار، برندینگ، فن بیان و دیگر موضوعات مرتبط است که در قالب محتوای آموزشی، کارگاه‌های آنلاین و دیگر رسانه‌های آموزشی همچون کلیپ، پمفلت، بنر آموزشی و … منتشر می‌شود.

انجام گفت‌وگوهای اختصاصی با صاحب‌نظران و ارتباطات، پیگیری تاسیس نظام روابط عمومی، تشویق و حمایت از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه آکادمیک و و بهبود استانداردها و فرآیندهای از جمله این مجموعه رسانه‌ای است.

بعد از مدتی از آغاز فعالیت گسترده این مجموعه، نرم‌افزار و کاربردی تولید و روی مارکت‌های اندروید به صورت رایگان عرضه شد. این نرم‌افزار اولین نرم‌افزار ایرانی در حوزه اخبار، آموزش‌های هدفمند و اطلاع‌رسانی رویدادها به زبان فارسی است. نرم‌افزار مذکور مبتنی بر فناوری‌های روز و گرافیکی است که توسط فنی جهت استفاده بهتر و به نام “نهج” روی سیستم عامل اندروید طراحی و تولید شده است که قابلیت پیاده‌سازی برای روابط عمومی‌ها را دارد.

 

 

 

 

در اولین سراسری و که در مهرماه ۱۳۹۶ در برگزار شد، سایت به عنوان برگزیده این انتخاب شد.

جامعه روابط عمومی