در تاریخ 10/5/97یک دوره کارکاه اموزشی کارشناسان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان زنجان در محل اداره کل فنی حرفه ای استان برگزار گردید.

در این دوره اموزشی دکتر سالاری مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان طی سخنان کوتاهی با اشاره به راه اندازی سامانه دسترسی ازاد به اطلاعات، بر لزوم توجه به تولید محتوابخصوص ازنوع کپسولی ازبعد رنگ ،صوت ، موسیقی و...،مدیریت و هدایت افکار عمومی با کمک از بخش خصوص ، یاداور شد: با رسانه ها صمیمی بودن و در مقابل مطبوعات قرار نگرفتن و فراهم کردن شرایطی که علاقمندان دسترسی داشته باشند از کارهای خوب روابط عمومی است.

در این دوره اموزشی دو تن از مسئولین خانه مطبوعات استان طی سخنان کوتاهی با اشاره به درپیش بودن روز خبرنگارو برنامه های تدارک دیده شده ، بر ضرورت تعامل رسانه و روابط عمومی ها وارتباط با رسانه های مکتوب(۶۰ رسانه در استان مجوز فعالیت دارند) و اشتراک نشریات تاکید نمودند.

از دیگر میهمانان سخنران این کارگاه اموزشی ، محمدی معاونت فرهنگی،هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیزطی سخنانی، با بیان سه مفهوم ، زمان- مکان و فضا بر لزوم ساده نبودن انتقال پیام از فرستنده به گیرنده وپیچیدگی ان ، گریزی به نظریه های ارتباطات زده روند اطلاع رسانی بر درک فلسفه وجود رسانه و تغییرات ان اشاره نموده ، و در خصوص نگاه محترمانه به مخاطب ، سواد رسانه ای و مهارتهای نگاه به رسانه انتقادی ، سرعت تحولات و استفاده از انواع رسانه ها مطالبی رابیان نمودند.

مدیر کل صداو سیمای مرکز زنجان نیزدر جمع کارشناسان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان ،طی سخنان کوتاهی با توجه بر اهمیت کار روابط عمومیها، روابط عمومی را بسان موسیقی متن فیلم بیان نموده گفت: کار درروبط عمومی باقیات و صالحات است . مهندس صفری با اشاره به تحولات چند سال اخیر کشور و عملیات روانی دشمنان و ایجادجنگ نرم ونارضایتی در مردم ، متفاوت کار کردن را یاد اور شده و اماده گی صداو سیما را جهت پخش فعالیتهای انجام شده در طول۴۰ سال انتقلاب اعلام نموده افزود:گسترش نشاط و شادابی در جامعه و ارائه اخبار خوب و امیدوار کردن مردم و بطور کلی با مجاهد فرهنگی کارکردن ، میتوان مردم را به نظام خوشبین کرد.

لازم به ذکر است کارشناس ارشد روابط عمومی مدیریت درمان استان و رابط روابط عمومی بیمارستان امام حسین زنجان و بیمارستان امید ابهر نیز در این دوره شرکت داشتند.

جامعه روابط عمومی