نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی و رئیس پلیس فتا با مدیرکل صدا وسیمای مرکز همدان برگزار شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از صداوسیمای همدان، محور این نشست تبادل نظر پیرامون آسیب شناسایی فضای مجازی و تهدیدهای موجود در شبکه های اجتماعی و ضرورت تولید محتوای مناسب برای مخاطبان بود.

درآغاز این نشست رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان همکاری بین فعالان فضای مجازی وپلیس فتا را برای تولید محتوای مناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی از مهم ترین درخواست های پلیس فتا از فعالان شبکه های اجتماعی دانست وگفت : بیشترین آسیب های اجتماعی امروز در جامعه ناشی از کم بودن سواد رسانه ای در تحلیل وفهم مطالب رسانه ای در شبکه های اجتماعی ومجازی است.

سرهنگ خوش نهاد افزود : فضاهای مجازی بیشتر تمایل دارند خبرهای احساسی را که برخوردار از مبانی عقلائی وتحلیل کمتری هست را منتشر کنند.

در ادامه این نشست مدیرکل صدا وسیمای مرکز همدان هم این نشست هم اندیشی را مقدمه ای برای همکاری وتعامل و همراهی بیشتر بین معاونت فضای مجازی این رسانه در استان با فعالان شبکه های مجازی واجتماعی دانست وگفت : فضای مجازی در بسیاری از موارد می توانند مکمل رسانه ملی در استان باشند.

دکتر دهقان نیری افزود : رسانه استانی صدا وسیما برخوردار از مخاطبان خاص والبته گسترده در پهنه وگستره استان همدان است ولذا فعالان فضای مجازی می توانند از این ظرفیت رسانه بخوبی استفاده کنند.

او افزود : فعالان شبکه های اجتماعی مجازی هم می توانند در برنامه سازی و ارائه گزارشهای مردمی در زمینه مشکلات اجتماعی کمک کار ومددکار رسانه استانی صدا وسیما باشند.

دراین نشست تعدادی از فعالان فضای مجازی نظرات و پیشنهادات و مشکلات خود را در این عرصه بیان کردند.

جامعه روابط عمومی