ضرورت برنامه ریزی منسجم و هدفمند اطلاع رسانی ارگانهای دریایی/ دعوت سازمان بنادر برای مشارکت در تامین محتوای بسترهای رسانه ای جدید این سازمان

نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران و مسئولان روابط عمومی ارگان های دریایی به میزبانی اداره کل روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی بر گزار شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی ، وحید رحمتی؛ مدیرکل روابط عمومی و تشریفات بین الملل این سازمان در آغاز این نشست، با اشاره به اینکه حوزه ارتباطی و اطلاع رسانی سازمان بنادر با تحولات ساختاری شکل گرفته در آن، دچار تغییرات گسترده در ماموریت های اجرایی شده است، گفت: هماهنگی بین روابط عمومی های ارگان های دریایی؛ ضرورت انکارناپذیر، ابلاغ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و یکی از اولویت های اصلی حوزه روابط عمومی و ارتباطات این سازمان در دوره جدید است.

رحمتی با بیان اینکه طی سال های گذشته چنین رویکردی(حداقل در این سطح) در حوزه ارتباط بین ارگان های دریایی مسبوق به سابق نبوده، هدف از آن را هم افزایی، هماهنگی و برنامه ریزی منسجم و هدفمند اطلاع رسانی ارگانهای دریایی و تقویت دیدگاه ها در زمینه های مختلف رسانه ای و ارتباطی در بخش های دریایی، بندری، ساحلی و فراساحلی، زیست محیطی و ... عنوان کرد.

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی خطاب به مسئولان روابط عمومی ارگان های دریایی گفت: ظرفیت های رسانه ای که سازمان بنادر در دوره جدید ایجاد کرده است می تواند محمل خوبی برای طرح موضوعات مورد نظر همه ارگانهای دریایی باشد و از آنها خواست در تامین محتوای این بسترها در حوزه رونق اقتصاد دریامحور و کسب و کار در حوزه بندر و دریا، توسعه فرهنگ گردشگری دریایی، حفظ محیط زیست دریایی و پوشش برنامه ها و رویداد های مشترک مشارکت کنند و سازمان بنادر آماده هر گونه همکاری در این زمینه است.

مجید فدایی؛ معاون اداره کل روابط عمومی و تشریفات بین الملل سازمان بنادر نیز در این نشست با بیان اینکه در شرایط حساس و دشوارکنونی، به انسجام و اشتراک مساعی حداکثری نیاز داریم ، گفت: تاکنون از ظرفیت های اطلاع رسانی و ارتباطی ارگان های دریایی در بخش های نشریات مکتوب، رسانه های تصویری و شبکه های مجازی به درستی استفاده نشده است و قصد داریم تحول چشمگیری در حوزه همکاری های رسانه ای و ارتباطی بین ارگانهای دریایی ایجاد شود .

فدایی، هویت بخشی به روابط عمومی ارگان ها و دستیابی به برنامه های مشترک ، از اهداف این گردهمایی در گام اول عنوان کرد و افزود: جلسات شورای هماهنگی مدیران و مسئولان روابط عمومی های ارگان های دریایی ماهانه خواهد بود و با همفکری همه اعضا، آیین نامه کاری و چشم انداز تعیین شده شورا به تصویب خواهد رسید.

بنا بر این گزارش، در این مدیران و مسئولان روابط عمومی ارگان های دریایی شرکت کننده در این جلسه با قدردانی از این رویکرد سازمان بنادر در برگزاری اولین گردهمایی مسئولان روابط عمومی، برای همکاری جهت استفاده و بهره گیری از ظرفیت های اطلاع رسانی و تولید محتوای یکپارچه در زمینه های اشاره شده اعلام آمادگی کردند.

نشست شورای هماهنگی مدیران و مسئولان روابط عمومی های ارگان های دریایی به صورت ماهانه تشکیل می شود که مقرر شد جلسه آتی به میزبانی یکی از ارگان ها در شهریور ماه برگزار شود و همچنین مقرر شد در نشست دوم این شورا، تقویم و برنامه دریایی ۶ ماهه دوم سال ۹۷ ارگان های عضو این شورا تدوین و برای اطلاع رسانی منسجم آنها برنامه ریزی شود.

همچنین مقرر شد در اجرای ابلاغیه اخیر دولت و همچنین بیانیه بیست و پنجمین همایش مدیران ارشد ارگانهای دریایی مبنی بر برگزاری تجمیعی نمایشگاههای دریایی ، نمایشگاه بین المللی دریایی سال ۹۷ صرفا در جزیره کیش و با مشارکت جدی ارگانهای دریایی در آذرماه برگزار شود.

جامعه روابط عمومی