نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی هیأت‌های فوتبال شهرهای مازندران به میزبانی شهرستان آمل در اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از فارس، نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی هیأت‌های فوتبال شهرهای مازندران به میزبانی شهرستان آمل در اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد، در این جلسه در خصوص نقاط ضعف و قوت و راهکارهای پیشرفت فوتبال مازندران بحث و تبادل نظر شد.

همچنین در این نشست در خصوص تشکیل کارگروه‌های مختلف رسانه ای در شهرهای مختلف استان مازندران صحبت شد و کارگروه‌های رسانه‌ای شهرهایی که در لیگ کشور نماینده دارند، نیز مشخص شد.

همچنین مطرح شد که همایش توجیهی یک‌روزه اصحاب رسانه، ویژه لیگ برتر فوتبال کشور قبل از آغاز لیگ با حضور اصحاب رسانه مازندران و با تدریس اساتید مطرح کشور برگزار شود.

 

 

* شاهد نقش‌آفرینی روابط عمومی در مسیر اصلی خود هستیم

رئیس هیأت فوتبال مازندران در این نشست ضمن خیر مقدم به مدیران و کارشناسان روابط عمومی، از روابط عمومی‌ها به‌عنوان پایگاه اطلاعاتی بین سازمان‌ها و جامعه نام برد و بیان کرد: در واقع با کمک روابط عمومی باید مجموعه خودمان را به جامعه معرفی کنیم و عملکرد فوتبال استان در تمام مسائل باید در روابط عمومی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

غلامرضا بهروان ادامه داد: مدیران با روابط عمومی خوب و روابط عمومی‌ها با مدیریت خوب می‌توانند تصویر خوبی از مجموعه ایجاد کنند تا سازمان مقبولیت بالاتر و حواشی کمتری داشته باشد.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش بیان کرد: در حوزه روابط عمومی طی چند سال اخیر، فعالیت‌های اثربخش و بسیار مناسبی صورت گرفته و شاهد نقش‌آفرینی روابط عمومی در مسیر اصلی خود هستیم.

رئیس هیأت فوتبال مازندران تصریح کرد: یک روابط عمومی قوی باید هم علم جامعه‌شناسی بداند، هم روانشناسی، تا بتواند با هر نوع ارباب رجوع با روحیات خاص و مختلف ارتباط برقرار کند.

این مسؤول گفت: روابط عمومی در سازمان، تنظیم‌کننده ارتباط سازمان است و در چارچوب قانون باید در جایی که لازم است وکیل‌مدافع و در جایی دیگر مدعی‌العموم بوده و از حقوق سازمان دفاع کند.

 

 

* تلاش برای ارتقای سطح روابط عمومی فوتبال مازندران

مدیر روابط عمومی و امور رسانه‌ای هیأت فوتبال مازندران نیز در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از رئیس اداره ورزش و جوانان و هیأت فوتبال شهرستان آمل که میزبانی این نشست را پذیرفتند، بیان کرد: تمام سعی و تلاش خود را برای ارتقای سطح روابط عمومی فوتبال مازندران به‌کار خواهیم گرفت و امیدوارم با همکاری و همراهی شما عزیزان بتوانیم در این راه موفق عمل کنیم.

مهدی رضی ایجاد زمینه برای ارتقای جایگاه روابط عمومی‌ها، تقویت رویه و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های روابط عمومی و فراهم کردن بستر لازم برای تخصصی و حرفه‌ای شدن روابط عمومی‌ها را با تأکید بر فناوری نوین ارتباطی و اطلاعاتی، از اولویت‌ها دانست.

 

 

* لزوم رفع کاستی‌های علمی و تکنیکی

همچنین رئیس اداره ورزش و جوانان آمل در این نشست با بیان اینکه ضرورت دارد که روابط عمومی‌ها با به‌روز کردن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، آخرین اطلاعات و اخبار را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند، اظهار کرد: روابط عمومی‌ها باید به جایگاه و نقش خبرنگاران در اطلاع‌رسانی اخبار ورزشی اهمیت بدهند، چرا که این قشر بدون هیچ چشم‌داشتی در این امر تلاش می‌کنند.

اسماعیل پهلوان افزود: تلاش مجموعه روابط عمومی‌های هیأت‌ها باید بر این باشد که تا حد امکان بسیاری از کاستی‌های خود را از لحاظ علمی و تکنیکی برطرف کند، زیرا در جامعه نوین ارتباطی و اطلاعاتی امروز، عقب افتادن از تکنولوژی‌های کاربردی در این زمینه جبران‌ناپذیر خواهد بود و روابط عمومی را از رسالت واقعی خویش که همان اطلاع‌رسانی و ارتباطات شفاف درون‌سازمانی و برون‌سازمانی است، دور می‌کند.

در پایان این نشست حاضرین در جلسه‌ طی اقدامی فرهنگی به بازدید از مرکز کودکان بی‌سرپرست امام سجاد(ع) آمل رفتند.

جامعه روابط عمومی