تمامی ارگان ها و نهادهای اجرایی باید اطلاع رسانی لازم را برای اجرای برنامه های اوقات فراغت تابستانی جوانان داشته باشند و هرگونه ضعف در این روند قابل قبول نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی ویژه ملایر گفت: تمامی ارگان ها و نهادهای اجرایی باید لازم را برای اجرای برنامه های تابستانی جوانان داشته باشند و هرگونه ضعف در این روند قابل قبول نیست.

به گزارش ایرنا سعید کتابی روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه همچنان در این برنامه ها ضعف داریم، از مدیران دستگاه های اجرایی خواست مکان و زمان برنامه های و کلاس های تابستانی شود.
وی افزود: در فرصتی که رویداد ۲۰۱۸ در اختیار ما قرار داده، باید برای غنی تر شدن تابستانی از این فرصت بهره کافی را ببریم و تابستانی پرشور و نشاط را برای جوانان مهیا کنیم.
وی ادامه داد: همزمان با رویداد ۲۰۱۸ در این شهرستان ۶ برنامه شاخص معرفی و تدوین شده که موجب پرشورتر شدن برنامه های جوانان می شود.
کتابی با تاکید بر اینکه در آستانه ورود به فصل تابستان و تعطیلی مدارس باید از برنامه های بهترین بهره را داشته باشیم، افزود: این برنامه ها باید هدفمند و دارای پیوست آموزشی باشند.
وی نیاز سنجی جوانان و دانش آموزان در برنامه های تابستانی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی برای غنی تر شدن جوانان استفاده کنیم.
کتابی حضور داوطلبانه و پر از انگیزه جوانان را فرصتی برای غنی تر شدن برنامه ها عنوان کرد و افزود: این برنامه به ویژه برای دانش آموزان دختر باید همراه با برنامه های ورزشی باشد و دانش آموزان حتی در سطح روستاها و بخش ها بتوانند از سالن ها و فضاهای ورزشی به خوبی استفاده کنند.
وی خواستار استفاده از کانون های پرورشی، فرهنگی و هنری مساجد، کتابخانه ها، پایگاه های بسیج و های مردم نهاد در برنامه های شد و بیان کرد: جوانان اگر مورد توجه قرار نگیرد، بسیاری از آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد و تهدیدی برای سلامت جامعه است.
معاون سیاسی و اجتماعی ویژه ملایر بر لزوم تشدید نظارت های و پرورش در برگزاری کلاس های تقویتی و مربیان در ایام تابستان تاکید کرد و گفت: نیاز است اداره و جوانان شهرستان نیز تخفیف های لازم را در استفاده جوانان از سالن های ورزشی در نظر گیرد.
کتابی با اشاره به برگزاری ورزشی محلات، خواستار اجرای بخش هایی از این در مناطق حاشیه شهر شد و بیان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۰۰ بازی بومی و محلی در استان و شهرستان شناسایی شده، باید از توان هیات های ورزشی بومی و محلات در برگزاری این استفاده کرد.

**۱۲۰ پایگاه برای برنامه های جوانان ملایری پیش بینی شد
رئیس اداره و جوانان ملایر نیز گفت: در تابستان امسال ۱۲۰پایگاه برای اجرای برنامه های جوانان این شهرستان پیش بینی شد که از این تعداد ۵۶ مکان برای بانوان و ۶۴ مکان برای آقایان در نظر گرفته شده است.
غلامحسن اکبری افزود: امسال ۱۵۶ کلاس مختلف برای بانوان و ۱۸۷ کلاس برای آقایان با ۱۵۶ مربی در نظر گرفته شده که چهار هزارو ۶۸۰ خانم و هفت هزارو ۶۸۰ آقا برای شرکت در این کلاس ها تاکنون نام نویسی کرده اند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ هیات ورزشی بانوان و ۴۰ هیات ورزشی اقایان در برگزاری کلاس های تابستانی مشارکت و فعالیت می کنند.
وی خواستار همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی در برگزاری کلاس های و مستند سازی گزارش عملکردها شد و اظهار داشت: همانند سال های گذشته اداره های برتر در زمینه برگزاری برنامه های معرفی و می شود.
اکبری الزامی بودن بیمه ورزشکاران زیر پوشش، استفاده از مربیان دارای کارت، رعایت حد نصاب ثبت نام شوندگان در هر کلاس و تایم ورزشی و تهیه گزارش های لازم در پایان تعطیلات تابستانی را از جمله وظایف دستگاه های مرتبط در برنامه های برشمرد.

**برگزاری ورزشی محلات در ملایر
مدیر شهرداری ملایر نیز به برگزاری ورزشی محلات همزمان با ایام تابستان در سطح شهر ملایر اشاره کرد و گفت: این در محله های مختلف به ویژه مناظق حاشیه شهر در سه رشته ورزشی برگزار می شود.
محمدرضا طالبیان برگزاری مسابقات ورزشی در پارک ها برای خانواده ها، برگزاری سه ماهیگیری و کلاس های آموزشی شنا را از دیگر برنامه های تابستانی عنوان کرد و افزود: ۹ جشن محلات تا پایان تابستان در شهر ملایر پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به نیاز شهروندان به فرهنگسرا، یک طبقه از ساختمان میدان شهید جوکار ملایر به عنوان فرهنگسرا در نظر گرفته شد که کلاس های با همکاری نهادهای اجرایی در این مکان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، سال گذشته ۲۶ سمن در مجوز فعالیت گرفتند که با حضور گسترده جوانان در حوزه های مختلف مشغول فعالیت هستند.

جامعه روابط عمومی