یک روابط عمومی پویا و موفق باید صادقانه و شفاف اطلاعات سازمان را به مردم انتقال دهد و مردم باید آگاه بشوند که چه حقوقی را می‌توانند از سازمان مطبوع مطالبه نمایند و بر اساس آن اطلاعات با سازمان ارتباط برقرار نمایند.

علیرضا مشرف، مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ضمن اشاره به اینکه مهمترین رسالتی که یک روابط عمومی بر عهده دارد اینست که بتواند بین مردم و مسئولین ارتباط برقرار نماید، گفت: روز روابط عمومی، روز بزرگی است و زمانی که ما روابط را تقویت کنیم، علم روابط عمومی می تواند ما را به هزاره سوم نزدیک تر و توسعه پایدار را فراهم کند

مشرف ضمن تاکید بر اینکه ما هرگز نمی‌توانیم بدون روابط عمومی قوی به توسعه پایدار دست یابیم، افزود: یکی از وظایف اصلی ما روابط عمومی ها، آگاهی دادن به جامعه است.

وی ادامه داد: یک روابط عمومی پویا و موفق باید صادقانه و شفاف اطلاعات سازمان را به مردم انتقال دهد و مردم باید آگاه بشوند که چه حقوقی را می‌توانند از سازمان مطبوع مطالبه نمایند و بر اساس آن اطلاعات با سازمان ارتباط برقرار نمایند.

مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، تصریح کرد: روابط عمومی‌ها اصل، اساس و پایه توسعه پایدار هر جامعه هستند و هر نهاد یا سازمان موفق و هر جامعه پیشرفته و توسعه یافته، بدون تردید روابط عمومی موفق و پویایی را در کنار خود داشته است.

علیرضا مشرف، یکی از راز‌های موفقیت روابط عمومی‌ها را داشتن نگرش ارتباطی فی مابین دانست و تاکید کرد: ما روابط عمومی‌ها باید همه چیز را از نگاه ارتباطی ببینیم و به طور مستمر در جریان خواسته ها، نیاز‌ها و انتظارات درون و بیرونمان باشیم و آن‌ها را به مدیریت سازمان انتقال دهیم تا مدیریت سازمان بر اساس مبنای این خواسته‌ها و نیازها، تصمیم سازی کند.

گفتنی است؛ جشنواره ستارگان روابط عمومی کشور، هر سال به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه، (روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی) برگزار می‌شود که این جشنواره، امسال در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس تهران و با موضوع «افکار عمومی» برگزار شد.

جامعه روابط عمومی