این شهرستان به لحاظ تاریخی و فرهنگی از قابلیت ها خاصی برخوردار است که معرفی آن نیازمند همت و تلاش اصحاب رسانه و مسئولان روابط عمومی اداره ها و نهادهای مختلف است.

معاون فرماندار شهرستان فراشبند گفت: این شهرستان به لحاظ تاریخی و فرهنگی از قابلیت ها خاصی برخوردار است که معرفی آن نیازمند همت و تلاش اصحاب رسانه و مسئولان روابط عمومی اداره ها و نهادهای مختلف است.

به گزارش ایرنا روح الله مزارعی، پنجشنبه در جمع فعالان روابط عمومی اداره ها و دست اندرکاران رسانه های شهرستان فراشبند افزود: بخشی از موفقیت های هر اداره، سازمان و شرکت در زمینه های مختلف به عملکرد نهاد روابط عمومی بستگی دارد زیرا این نهاد، حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان و همچنین مدیران و رسانه ها به شمار می آید.

وی بیان کرد: روابط عمومی دستگاه های اداری و رسانه ها می توانند با نقد و ارایه تحلیل درست به مسئولان برای پیشرفت و مدیریت هر منطقه کمک کنند.

مزارعی ادامه داد: بدون تردید انتقادهای سازنده که عاری از تخریب باشد موجب پیشرفت خواهد شد ضمن اینکه باید توجه داشت در حوزه نقد هم نباید از دایره انصاف خارج شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فراشنبد نیز در این نشست گفت: روابط عمومی یک مجموعه تشریفاتی و یا اجرایی نیست بلکه به باور ما یک مدیریت اصلی است.

مهدی محمدی، به حمایت این اداره از نشریات کاغذی شهرستان فراشبند اشاره و اظهار کرد: روابط عمومی های اداره های این شهرستان نیز باید مشترک این نشریات باشند و برای انتشار آن در سایر شهرستان های استان فارس تلاش کنند تا فراشبند وابسته به نشریات کاغذی غیر بومی نباشد.

وی افزود: در حال حاضر این شهرستان تنها دارای یک نشریه مکتوب به نام چهارطاقی است که به صورت ماهنامه منتشر می شود که انتطار داریم به صورت هفتگی انتشار یابد ضمن اینکه باید برای افزایش شمار نشریه های بومی با کیفیت در این شهرستان از سوی علاقه مندان به حوزه رسانه فعالیت بیشتری صورت گیرد.

عضو شورای شهر فراشبند که مدیریت سایت چهار راه تحلیل خبری آبپا این شهرستان را هم بر عهده دارد در این جلسه بیان کرد: این سایت از اخبار و اطلاعات روابط عمومی اداره ها استقبال و استفاده می کند اما متاسفانه بجز ۲ یا سه اداره در این منطقه، مطلبی از روابط عمومی سایر دستگاه ها دریافت نمی کنیم.

محسن عالیشوندی افزود: ۱۰کیلومتر و نیم زیرساخت شبکه آب رسانی شهر فراشبند و بخش دهرم این شهرستان تعویض شد لیکن روابط عمومی اداره مربوطه در این زمینه هیچگونه اطلاع رسانی انجام نداد که این خود نوعی احجاف در حق دولت و نظام است.

مدیر سایت خبری نخل فراشبند نیز در این جلسه گفت: با توجه به فعالیت های مذبوحانه دشمن برای زیر سوال بردن دستاورد های انقلاب اسلامی، باید فعالان حوزه خبری اعم از خبرنگاران، عکاسان خبری و روابط عمومی ها، تلاش خود را برای مقابله با این ترفند بدخواهان نظام بیشتر کنند.

محمد باقر اسدی دشتی به ضرورت حمایت جامعه از پیام رسان های داخلی اشاره و اظهار کرد: مسئولان روابط عمومی ها باید کانال های خبری خود را در پیام رسان های داخلی راه اندازی و جامعه را به استفاده از این پیام رسان ها ترغیب و تشویق کنند.

وی، در بخش دیگری از مطالب خود برای برگزاری کارگاه آموزشی خبرنویسی برای مسئولان روابط عمومی اداره های شهرستان فراشبند اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست از روابط عمومی های برتر و همچنین اصحاب رسانه شهرستان فراشبند تقدیر شد.

شهرستان فراشبند در فاصله ۱۶۴ کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

جامعه روابط عمومی