انتظارات مردم از روابط‌عمومی، انتقال انتظارات و توقعات و در مقابل نیز انتظارات مجموعه، انتقال خدمات و اقدامات صورت گرفته به شهروندان است

خلاقیت روابط‌عمومی موجب اثربخشی بیشتر اقدامات می‎‌شود / انتقال درست خدمات، امیدواری جامعه را افزایش می‌دهد

شهردار بندرعباس با تاکید بر این‌که خلاقیت روابط‌عمومی موجب اثربخشی بیشتر اقدامات می‎‌شود، گفت: انتقال درست خدمات، امیدواری را در جامعه افزایش می‌دهد که این امر موجب افزایش سطح امیدواری و تعلق‌خاطر شهروندان شده و به تبع آن نیز میزان مشارکت‌عمومی افزایش می‌یابد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آئین گرامیداشت هفته روابط‌عمومی، اظهار کرد: آنچه برای ما در کار و عمل مشخص می‌شود، انتظارات مردم است.

وی با اشاره به این‌که انتظارات مردم از روابط‌عمومی، انتقال انتظارات و توقعات و در مقابل نیز انتظارات مجموعه، انتقال خدمات و اقدامات صورت گرفته به شهروندان است، افزود: تبدیل منطقی انتظارات عمومی و انتقال به موقع آن به مجموعه از مهمترین وظایف روابط‌عمومی می‌باشد.

شهردار بندرعباس با بیان این‌که برخورداری از تکنولوژی و اثرگذاری حضور در این عرصه، باید مهمترین هدف روابط‌عمومی‌ها در این بازه زمانی باشد، ادامه داد: امروز دیگر نمی‌توان مانند سال‌های قبل با بنر و پیامک نیازهای حوزه اطلاع‌رسانی را برطرف کرد.

امینی‌زاده با تاکید بر این‌که خلاقیت روابط‌عمومی موجب اثربخشی بیشتر اقدامات می‎‌شود، خاطرنشان کرد: انتقال درست خدمات، امیدواری را در جامعه افزایش می‌دهد که این امر موجب افزایش سطح امیدواری و تعلق‌خاطر شهروندان شده و به تبع آن نیز میزان مشارکت عمومی افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: شناخت و انتقال درست هویت شهر به شهروندان، در انجام هرچه بهتر امور کمک شایانی می‌کند، زیرا آگاهی مردم از هویت شهر، موجب افزایش تعلق‌خاطر می‌شود.

این مقام مسؤول نگهداری از اموال عمومی و مبلمان شهری را یکی از مشکلات شهر دانست و گفت: امکانات زیادی در شهر ایجاد می‌شود، اما نگهداری از آنها ضعیف است، برای نمونه می‌توان به جابجایی و تخریب نیمکت‌های سنگی به کار برده شده در بوستا‌ن‌ها توسط قلیان‌فروش‌ها و همچنین سرقت برخی از المان‌های شهر اشاره کرد.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: از آن‌جایی که عزم عمومی در نگهداری اموال شهر عامل پایه‌ای توسعه هر شهر است، باید شهروندان را ترغیب به نگهداری از شهر کنیم.

امینی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: با افزایش فرهنگ شهروندی و قانون‌مداری در حوزه‌های مختلف مانند کسب و کار، ایمنی، ساخت‌وسازها، خدمات شهری و غیره، عزم جدی و روحیه مطالبه‌گری برای توسعه رخ می‌دهد.

جامعه روابط عمومی