فرماندار چرام با بیا این‌که روابط عمومی ارزش و جایگاه بسیار بالایی ارد و موتور محرکه، چشم بینا، گوش شنوا و بازوی توانمند هر دستگاهی است، گفت: روابط عمومی‌ها بدون مطالعه و اطلاعات کافی موفق نمی‌شوند.

فرماندار چرام با بیا این‌که روابط عمومی ارزش و جایگاه بسیار بالایی ارد و موتور محرکه، چشم بینا، گوش شنوا و بازوی توانمند هر دستگاهی است، گفت: روابط عمومی‌ها بدون مطالعه و اطلاعات کافی موفق نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، صبح امروز آیین گرامیداشت روز روابط عمومی با حضور فرماندار چرام، روابط عمومی دستگاه‌ها، اصحاب رسانه و جمعی از مسؤولان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و چرام برگزار شد.

هادی فتاحی‌اصل در این آیین با بیان اینکه اصحاب رسانه و روابط عمومی به صورت فردی معمولا با جامعه ارتباط دارند و امروز فرصتی است که خودشان دور هم جمع شوند، اظهار کرد: مهمترین ویژگی هر انسانی قدرت ارتباط است و به واسطه ارتباطات بوده که تجربیات، انتقاد، فرهنگ و دانستنی‌های انسان از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.

فرماندار چرام، عنوان داشت: جامعه شناسان و اندیشمندان می‌گویند اگر ارتباط و قدرت انتقال نبود، انسان نمی‌توانست به حیات خود ادامه دهد و این قدرت ارتباط است که انسان می‌تواند از تجربیات دیگران استفاده کند وروز به روز به بلوغ علمی بیشتری دست پیدا کند.

وی با اشاره به این مطلب که ارتباطات از طریق نوستاری، گفتانی و لمسی هست به رسانه‌های جمعی اشاره داشت و ابراز کرد: در جامعه‌های کوچک مردم نیازی به روابط جمعی ندارند اما در جامعه شهرنشیسنی افراد همدیگر را نمی‌شناسند و ارتباطات به سادگی رد و بدل نمی‌شود و همین امر باعث شد که ارتباطات جمعی بر اساس نیاز مردم شکل گیرد.

این مسؤول، ادامه داد: رسانه‌های جمعی نقش بسیار بالایی دارند، می‌توانند در گسترش فرهنگ، علم، انتقال و گسترش امتحان علمی نقش بسیار موثری داشته باشند و همچنین می‌توانند باعث آشفته سازی اجتماع شوند، با یک قلم زنی می‌توانند در جامعه بسیار موثر باشند.

فتاحی‌اصل با تاکید بر فکر و مطاله اصحاب رسانه قبل از نشر خبر، خاطرنشان کرد: اندیشمندان و دانشمندان بعد از جنگ جهانی دوم به فکر افتادند که چه مشکلی وجود دارد که در دنیایی که اقتصاد، صنعت و آرامش هست، بین انسانها اختلاف و جنگ وجود دارد و پس از مدتها تحقیق نتیجه گرفتند که عامل اصلی یک حلقه گمشده‌ای بوده و آن این اینکه انسان به روابط انسانی نیاز دارد و از آن به بعد انسان، فردیت و جامعه انسانی مورد توجه قراتر گرفت و اسم آن را سرمایه اجتماعی گذاشتند.

وی، افزود: سرمایه اجتماعی بسیار بالاتر از سرمایه ارزی، مالی و اقتصادی است، سرمایه مالی شامل اعتماد، ارتباطات و روابط انسانی است که در جامعه امروزی بسیار ضعیف است، ارتباط بین مسئولان و مردم، ارتباط بین خانواده‌ها پایین بوده که از اصحاب رسانه و روابط عمومی‌های انتظار می‌رود در راستای اعتماد سازی بین خود، جوانان، خانواده‌ها، مردم و مسئولان تلاش کنند چرا که سرمایه اجتماعی زیربنای دیگر سرمایه‌ها است.

فرماندار چرام با بیان اینکه اولین بار در شرکت نفت در ایران روابط عمومی به وجود آمد، گفت: روابط عمومی ارزش و جایگاه بسیار بالایی داشته و موتور محرکه، چشم بینا، گوش شنوا و بازوی توانمند هر دستگاهی است که تقویت روابط عمومی‌ها در تسهیل کارهای یک دستگاه و به تبع آن یک اجتماع بسیار مهم است، روابط عمومی باید اطلاعات کافی و وافی در همه زمینه‌ها داشته باشد.

فتاحی‌اصل، ادامه داد: روابط عمومی، مطمئن‌ترین و قابل اعتمادترین فرد به مدیر دستگاه و رابط بین دستگاه و مردم است، پل ارتباطی بین مردم و مسئولان افرادی هستند که در روابط عمومی کار می‌کنند.

در ادامه با اهدا لوح تقدیر و هدایا از روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه چرام تقدیر به عمل آمد.

جامعه روابط عمومی