در گذشته دیدگاه مناسبی نسبت به روابط عمومی وجود نداشت و سازمان ها هم به این رشته اهمیت چندانی نمی دادند اما متخصصان و فعالان این حوزه این نگرش را تغییر داده و موجب تحول در این عرصه شده اند.

رئیس دانشکده علمی کاربردی خبر شیراز گفت: در گذشته دیدگاه مناسبی نسبت به روابط عمومی وجود نداشت و سازمان ها هم به این رشته اهمیت چندانی نمی دادند اما متخصصان و فعالان این حوزه این نگرش را تغییر داده و موجب تحول در این عرصه شده اند.

به گزارش ایرنا محمود شاکر، عصر چهارشنبه همزمان با هفتمین روز از هفته روابط عمومی در ویژه برنامه ای که با عنوان گرامیداشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات در دانشکده علمی کاربردی خبر شیراز برگزار شد، افزود: روابط عمومی پاشنه آشیل هر مجموعه ای است و حرف اصلی سازمان را می زند و حتی می توان گفت، جایگاه این نهاد مهم تر از بسیاری از بخش های هر سازمان است.

وی بیان کرد: بسیاری از فعالان حوزه روابط عمومی که در سازمان ها و نهادهای مختلف استان فارس اشتغال دارند، در دانشکده خبر شیراز در این رشته تحصیل کرده و توانسته اند در محل خدمت خود در این حوزه تحول ایجاد کنند.

شاکر ادامه داد: بی تردید دانشکده خبر شیراز در تقویت جایگاه و تبیین نقش ارزشمند نهاد روابط عمومی، فعالیت های غیر قابل انکاری داشته و امیدواریم این روند همچنان تداوم داشته باشد.

رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس نیز در این آیین گفت: کسب تجربه، افزایش مهارت و شایستگی در زمینه های مختلف اخلاقی و عملی برای موفقیت در حوزه روابط عمومی بسیار ضروری است.

مسعود عطایی نژاد، همچنین بخش‌هایی از ۲کتاب در حوزه روابط عمومی را قرائت کرد و از دانشجویان و شرکت کنندگان حاضر در این نشست خواست، برداشت های خود را از مطالب مطرح شده، بیان کنند.

انجمن روابط عمومی استان فارس در ادامه این جلسه برای برگزاری کارگاه های تجربی ویژه دانشجویان روابط عمومی به مدت ۲ تا سه ساعت در هر ماه، قول مساعد داد.

همچنین در این نشست، دانشجویان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس به پرسش‌های آنان پاسخ داد.

ویژه برنامه گرامیداشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات به همت بسیج دانشجویی دانشکده علمی کاربردی خبر شیراز برگزار شد.

روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده که سر آغاز هفته ای با همین نام است و تا دوم خرداد ادامه دارد.

جامعه روابط عمومی