به همت بسیج دانشجویی دانشکده خبر شیراز ویژه برنامه گرامیداشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات با حضور رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس برگزار شد.

به همت بسیج دانشجویی دانشکده خبر شیراز ویژه برنامه گرامیداشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات با حضور رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس برگزار شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی: به همت بسیج دانشجویی دانشکده خبر شیراز ویژه برنامه گرامیداشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات با حضور رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس برگزار شد.

این ویژه برنامه، عصر سه شنبه اول خردادماه همزمان با ششمین روز هفته روابط عمومی در دانشکده خبر شیراز برگزار شد.

دکتر محمود شاکر، رئیس دانشکده علمی کاربردی خبر شیراز، در این آیین با بیان اینکه نقش ارزشمند و ویژه دانشکده خبر شیراز در مدت فعالیت این دانشکده در حوزه روابط عمومی در استان تبیین و تقویت شده است، گفت: امروز روزی است که افتخار کنیم در رشته روابط عمومی درس خواندیم و می توانیم در این زمینه خدمات ارزنده ای به جامعه ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی پاشنه آشیل هر مجموعه ای است و حرف اصلی سازمان را می زند، اظهار کرد: حتی می توان گفت مجموعه روابط عمومی مهم تر و پررنگ تر از راس هر سازمان است.

رئیس دانشکده خبر شیراز تصریح کرد: امروز باعث مباهات من است که در سازمان ها و نهادهای مختلف استان فارس، متخصصان رشته روابط عمومی و رسانه را می بینم که در دانشکده خبر شیراز تحصیلات آکادمیک این رشته را گذرانده اند و توانستند در سازمان خود تحول ایجاد کنند.

دکتر شاکر با اشاره به اینکه در گذشته نگاه مناسبی به روابط عمومی ها نبود و در سازمان ها به این رشته اهمیتی نمی دادند، عنوان کرد: متخصصان این رشته امروز این نگاهها را تغییر دادند و تحولات بزرگی در این زمینه رخ داده است اما امیدواریم شاهد تاثیرات بیشتری باشیم.

مسعود عطایی نژاد، رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس، نیز در این آیین ضمن تشکر از مسئولان دانشکده خبر شیراز برای آموزش این رشته ی ارزشمند، اظهار کرد: کسب تجربه و افزایش مهارت و شایستگی در زمینه های مختلف اخلاقی، عملی و غیره برای موفقیت در روابط عمومی ضرورت دارد.

وی در این آیین بخش‌هایی از دو کتاب در حوزه روابط عمومی را قرائت کرد و از دانشجویان و شرکت کنندگان حاضر در جلسه خواست برداشت های خود را از مطالبی که شنیده اند بیان کنند.

پس از آن دانشجویان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و رئیس انجمن روابط عمومی استان فارس به پرسش‌های دانشجویان روابط عمومی پاسخ گفت.

در پایان این جلسه انجمن روابط عمومی استان فارس قول همکاری در برگزاری کارگاه های تجربی دو تا سه ساعت در هر ماه ویژه دانشجویان روابط عمومی و همکاری با این دانشکده در راستای تقویت تجربیات دانشجویان داد.

بنا بر این گزارش، برگزاری مسابقه و اهدای هدایا از سوی انجمن روابط عمومی استان به قید قرعه به سه نفر از دانشجویان از دیگر بخش های این ویژه برنامه بود.

در پایان این ویژه برنامه که به همت بسیج دانشجویی دانشکده خبر شیراز برگزار شد، دانشجویان گرامی و شرکت کنندگان عزیز با افطاری ساده پذیرایی شدند.

دکتر علیرضا فتاحی، مسئول بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی استان فارس، مهندس مصطفی موسوی، مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس، سید علی اصغر محدث، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، رضا قادری، مسئول انجمن عکس انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس نیز در این آئین حضور داشتند.

جامعه روابط عمومی