مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران گفت: روابط عمومی‌ها بزرگ‌ترین کارشناسان سیاسی و اجتماعی در نهاد خود هستند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران گفت: روابط عمومی‌ها بزرگ‌ترین کارشناسان سیاسی و اجتماعی در نهاد خود هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، ضیاءالدین صبوری ظهر امروز در نخستین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان قرچک در سال ۹۷ که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت ارتباطی قابل تعامل نیست، عصر محتوا را پشت سر گذاشته‌ایم و هر سه مورد از محتوای دنیای امروز ماست.

وی بیان کرد: در کشور در عصر محتوا گیر کرده‌ایم و نیاز داریم از این عصر خارج شویم و رو به‌ جلو حرکت کنیم.

*رسانه‌ها، مردم و مسؤولان ۳ رأس یک مثلث هستند

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران افزود: روابط عمومی‌ها باید در آسیب‌شناسی در اداره خود فعال باشند و اطلاع‌رسانی را درست انجام دهند و خرد ارتباطی سازمان را گسترش دهند.

وی تصریح کرد: عناصر لازم در‌خصوص اطلاع‌رسانی ضعیف بوده است و اهمیت روابط عمومی درک نشده است، بنابراین باید این خلأها از سر راه برداشته شود تا در‌جهت پیشرفت جامعه گام برداریم و نیز اطلاع‌رسانی در جامعه در راستای رضایت‌مندی شهروندان صورت گیرد.

صبوری خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، مردم و مسؤولان سه رأس یک مثلث هستند و روابط عمومی‌ها در مرکز این مثلث قرار دارند و باید ارتباط این سه ضلع را به‌نحو احسن و شایسته انجام دهند که کار بسیار سخت و دشوار و قابل‌ اجراست.

وی تأکید کرد: نگاه فرماندار قرچک به روابط عمومی‌ها روشن است، روابط عمومی‌های قرچک در سازمان و نهاد خود کوشا باشند، اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان انجام می‌شود و شایسته است که درست و در مسیر مناسب قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران گفت: ایران اسلامی درحال پیشرفت و توسعه است و روابط عمومی‌ها باید به جایگاه و پست خود ایمان داشته باشند و در راستای همین موضوع اقدامات مناسب انجام دهند.

وی در‌خصوص ارتباطات سازمان‌ها در کشور اظهار کرد: در‌حال حاضر باید از ابزارهای ارتباطی استفاده مناسب صورت گیرد، در‌حال حاضر ابزارهای ارتباطی خوب و مناسب است و باید روابط عمومی‌ها تعامل لازم را با رسانه داشته باشند، روابط عمومی‌ها حقوق شهروندی را در سازمان‌ها پاس بدارند و شفافیت در ادارات را نهادینه کنند، امنیت روانی جامعه را با ارائه اخبار و اطلاعات فراهم کنند.

*عملکرد روابط عمومی‌ها در نهادها رو به‌ پیشرفت است

وی افزود: در‌جهت اطلاع‌رسانی در جامعه گام بردارید، روزه‌دار سیاسی نباشید، روزه سکوت را بشکنید و اطلاع‌رسانی کنید و آینده سازمان را تبیین کنید.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران گفت: واقعیت‌های اجتماعی را در نهاد و سازمان خود بیان کنید، روابط عمومی‌ها بزرگ‌ترین کارشناسان سیاسی و اجتماعی در نهاد خود هستند که شناخت لازم و کافی از سازمان خود دارند و در همین خصوص هم فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: خدمات روابط عمومی‌ها را ارج می‌نهیم و از مسؤولان ادارات و نهادها می‌خواهیم که امکانات ارتباطی را در اختیار روابط عمومی قرار دهند.

صبوری در پایان متذکر شد: عملکرد روابط عمومی‌ها در نهادها رو به‌ پیشرفت است و آینده روشن را برای روابط عمومی در آینده می‌بینم.

جامعه روابط عمومی