روابط عمومی ادارات و سازمان‌ها مدیریت افکار جامعه را همراه با رسانه‌ها بر دوش داشته و با نشر آگاهی و اطلاعات، ارتقای انگیزه و جلب مشارکت عمومی در رشد و توسعه جامعه نقش‌آفرین هستند.

روابط عمومی ادارات و سازمان‌ها مدیریت افکار جامعه را همراه با رسانه‌ها بر دوش داشته و با نشر آگاهی و اطلاعات، ارتقای انگیزه و جلب مشارکت عمومی در رشد و توسعه جامعه نقش‌آفرین هستند.

به گزارش خبرنگار فارس از رودسر، عصر امروز به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی‌ها همایشی با عنوان روابط عمومی‌های ادارات شهرستان رودسر در سالن اجتماعات این فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار رودسر در این همایش با اشاره به نقش مؤثر و کلیدی روابط عمومی‌ها در جامعه اظهار کرد: روابط عمومی پل ارتباطی هر سازمان و دستگاهی و مردم بوده که بااطلاع رسانی صحیح و شفاف سعی می‌کند پیام دو طرف را منتقل کند.

علی وارسته افزود: روابط عمومی‌ها موتور محرکه جامعه بوده که در فرآیند رشد و ارتقای آن مانند توسعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: روابط عمومی‌های ادارات و نهادها با حفظ انسجام در عملکرد دستگاه‌ها و انتشار اخبار عملکرد مدیران می‌توانند در زمینه توسعه فرهنگ استفاده از کالای داخلی و تحقق شعار سال نقش تأثیرگذاری در اذهان جامعه داشته باشند.

فرماندار رودسر با اشاره به نقش روابط عمومی در فراهم کردن بستر مناسب برای ارتباط بیشتر و خدمت به مردم بیان کرد: ارتباطات نقش مهمی در پیشبرد اهداف یک سازمان ایفا می‌کند و افزایش بهره‌وری سازمان با تقویت انگیزش نیروی انسانی ممکن می‌شود.

وی افزود: روابط عمومی‌ها گوش و چشم بیدار مدیران هستند که در اعتمادسازی، بسترسازی، برجسته‌سازی، فرهنگ‌سازی و تمدن سازی جامعه نقش مهمی دارند.

*رتبه ۱۱۶ ایران در رشد فناوری و دولت الکترونیک در دنیا

عضو شورای مجازی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در ادامه این همایش روابط عمومی‌ها را قلب تپنده هر سازمان خواند و گفت: روابط عمومی ساختار دانشی یک سازمان و اتاق فکر مدیران هستند.

موسی پور رشد ارتباطات در دنیای کنونی را از مؤلفه‌های اصلی رشد و توسعه کشورها دانست و افزود: متأسفانه کشورمان در رشد فناوری و دولت الکترونیک رشد و توسعه چندانی نداشته و به جایگاه اصلی خود نرسیده و دارای رتبه ۱۱۶ در دنیا است.

*ضرورت توجه مدیران به جایگاه روابط عمومی

روابط عمومی اداره دامپزشکی رودسر نیز به نمایندگی از سایر روابط عمومی‌های حاضر در این همایش با اشاره به نقش مهم و برجسته روابط عمومی‌ها در پیشرفت هر سازمان و اداره اظهار کرد: اگر ارتباط بین ادارات و مردم دوسویه نباشد مشکلات مردم به مسئولان و سیاست دستگاه‌ها به مردم منتقل نمی‌شود.

سیروس حسن خانی بر ضرورت توجه مدیران به جایگاه ویژه روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها تأکید کرد و افزود: متأسفانه امروز روابط عمومی‌ها چندین پست در محیط اداری بر عهده‌دارند و این امر موجب کاهش اهمیت جایگاه و تأثیرگذاری روابط عمومی خواهد شد.

جامعه روابط عمومی