برای رسیدن به توسعه، جامعه نیاز به امید و نشاط دارد و روابط عمومی ها می توانند این نشاط عمومی را در جامعه ایجاد کنند.

استاندار گلستان گفت: برای رسیدن به توسعه، جامعه نیاز به امید و نشاط دارد و روابط عمومی ها می توانند این نشاط عمومی را در جامعه ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان، امشب(۲۹ اردیبهشت) در مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: سه حوزه زنان، جوانان و رسانه و روابط عمومی دارای ظرفیت های زیادی است که برای رسیدن به توسعه باید از همه این ظرفیت ها استفاده کرد.

وی افزود: متأسفانه در کل کشور به جوانان کمتر توجه شده و آنان عمدتا مظلوم واقع شده اند. بانوان نیز به رغم اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می دهند اما نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.

استاندار گلستان بیان کرد: کار رسانه و روابط عمومی تنها در حد تولید خبر نیست. آنها دارای ظرفیت های بالایی هستند. آنها می توانند بازوهای اصلی تجارت و موضوعات اقتصادی باشند.

وی با اشاره به عزم استان در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در استان بر روی مباحث اقتصادی و حرکت به این سمت تأکید شده است، می توانیم از ظرفیت حوزه های مختلفی که برشمرده شد، استفاده کنیم و توفیقات خود را افزایش دهیم.

هاشمی گفت: ما به تنهایی نمی توانیم در مسیر توسعه حرکت کنیم و توفیق داشته باشیم. روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند و باید به عنوان مراکز رسانه در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرند.

استاندار گلستان با بیان اینکه جامعه نیاز به امید و نشاط دارد، اظهارداشت: برای رسیدن به توسعه، جامعه نیاز به امید و نشاط دارد و روابط عمومی ها می توانند این نشاط عمومی را در جامعه ایجاد کنند.

وی با اشاره به نقش خبرنگاران و رسانه ها در تسهیل امر توسعه، گفت: خبرنگاران در دنیا بسیاری از پروژه های لاینحل را حل کرده اند و رسانه ها هم نقش زیادی در توسعه داشته اند.

هاشمی، آموزش را نیاز اصلی رسانه و روابط عمومی ها برشمرد و افزود: ما معتقد به کار کردن در ادارات شیشه ای هستیم اما به اخبار صحیح و صادقانه هم تأکید داریم.

وی در ادامه با اشاره به نقدپذیری دولت، اظهارداشت: دولت انتقاد پذیر است اما تخریب با انتقاد دارای تفاوت است و تخریب یکسره هم توسعه ایجاد نمی کند. کشتی انقلاب متعلق به جناح خاصی نیست و هرجا که احساس خطر کردیم؛ در منافع ملی نباید ساز تخریب بزنیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه مطالبات در جامعه باید افزایش پیدا کند، به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند نقش مطالبه گری در برخی موضوعات کلان استان از جمله راه آهن، آشوراده و غیره داشته باشند. اگر رسانه ها در کنار روابط عمومی ها نقش مطالبه گری خود را داشته باشند، مدیران نیز حرکت خود را سریعتر و با شتاب بیشتری دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها مسئولیت خطیری برعهده دارند، عنوان کرد: روابط عمومی جزو جاهایی است که مردان و زنان در کنار هم به خوبی فعالیت می کنند که نیروهای جوان و باانگیزه هستند.

جامعه روابط عمومی