فرش صلح و دوستی جام جهانی پس از 20 سال در تبریز به همت شهرداری این شهر رونمایی شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از شهریارنیوز، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز گفت: فرش صلح و دوستی جام جهانی پس از ۲۰ سال در تبریز به همت شهرداری این شهر رونمایی شد.

سعید حاجی زاده عصر امروز در آیین رونمایی از فرش‌های نفیس جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: فرش‌های ادوار مختلف جام جهانی از سال ۱۹۹۸ فرانسه تا کنون توسط هنرمندان تبریزی طراحی و بافته شده که متأسفانه مراسم رونمایی از این فرش های نفیس در ایران عزیز انجام نمی گرفت اما اینک به همت شهرداری تبریز این مراسم پس از گذشت ۲۰ سال، برای نخستین بار در تبریز برگزار شد.

وی افزود: فرش های مختلفی توسط این هنرمندان، در جام های جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۰۲ کره و ژاپن، ۲۰۰۶ آلمان، ۲۰۱۰ آفریقا، ۲۰۱۴ برزیل بافته شده که نخستین فرش این هنرمندان در موزه شخصی زین الدین زیدان جای گرفته که امسال نیز این تابلوفرش ها به کاپیتان های تیم های فوتبال پرتغال، اسپانیا و مراکش و همچنین موزه فیفا، موزه روسیه و آستان قدس رضوی تحویل داده می شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز در ادامه اظهار کرد: واقعاًَ باید قدر تمامی هنرمندان کشور را دانست چرا که اگر قرار است کشور ما توسعه پیدا کند و حرفی برای گفتن در دنیا داشته باشد، باید به هنر و هنرمند احترام بگذارد.

جامعه روابط عمومی