اینکه این حرفه را سخت و زیان آور بیان می کنند ما نیز باور داریم از این رو اینگونه همایش ها و ایام بهانه و فرصتی است تا مسائل و مشکلات حرفه روابط عمومی مرور و در جهت رفع آنها تلاش شود.

معایب و چالش های لایحه نظام جامع روابط عمومی رفع و به صحنه علنی می آید/تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای در روابط عمومی

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، زهرا سعیدی روز چهارشنبه در سومین همایش و جشن روز ارتباطات و روابط عمومی که در تالار وحدت برگزار شد، اینکه این حرفه را سخت و زیان آور بیان می کنند ما نیز باور داریم از این رو اینگونه همایش ها و ایام بهانه و فرصتی است تا مسائل و مشکلات حرفه روابط عمومی مرور و در جهت رفع آنها تلاش شود.

 

 

** مردم ایران همیشه تصمیم ساز هستند

این نماینده مجلس مردم ایران را ولی نعمت و دوست داشتنی توصیف کرد و تاکید کرد: آنچه مسلم است اینکه آنها همیشه تصمیم و فرصت ساز بوده و در انتخابات جاری هم با حضور خود بار دیگر این مهم را اثبات خواهند کرد.
سعیدی اضافه کرد: خوشبختانه مردم ایران اسلامی همواره اثربخش بوده و از این رو همواره روابط عمومی‌ها به ملت عزیز و محترم کشور در حال خدمت‌رسانی هستند.
رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس در عین حال گفت: هر شهروند اگر تیزبین، دقت و صراحت کافی، علم و اطلاعات را همزمان در خود داشته باشد بطور یقین قادر خواهد بود نقش آفرین حرفه روابط عمومی شود.

 

** مدیران روابط عمومی دغدغه و هدف مشخصی دنبال نمی کنند

رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس با بیان اینکه مدیران و مسئولان روابط عمومی دغدغه‌ها و هدف مشخصی را پیگیری و دنبال نمی‌کنند، به نامگذاری سال ۹۶ با عنوان’ اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال ‘‌ اشاره و خطاب به دست اندرکاران روابط عمومی حاضر در این همایش گفت: کدامیک از شماها در حرفه روابط عمومی طرح، ایده و… درباره شعار و نامگذاری سال ارائه کردید؟.

سعیدی تاکید کرد: انتظار بود با توجه به شعار سال، روابط عمومی‌ها برنامه جامع همراه با طرح و ایده را برای ایجاد اشتغال در کشور ارائه می کردند.

به گفته وی روابط عمومی‌ها باید در خاتمه هر سال ماتریس سازمان خود را که شامل فرصت‌ها و تهدیدها است گزارش کنند.

سعیدی در عین حال گفت:‌ ما هم در مجلس تلاش داریم که یکسری موانع و چالش های پیش روی حرفه روابط عمومی را براساس قانون برطرف کنیم.

رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی هدف و نیت این فراکسیون را برجسته‌سازی جایگاه روابط عمومی‌ها نزد مدیران و مسئولان ارشد کشور عنوان کرد و تلاش داریم تا با تصویب نظام جامع روابط عمومی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، آسیب‌های این حرفه را لیست و سالی چند مورد را رفع کنیم.

سعیدی در خاتمه با اشاره به انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری و شورهای اسلامی شهر و روستا)، تاکید کرد:‌ همه باید کمک کنیم با سلب نکردن اعتماد عمومی و اجتماعی در کشور، به افرادی اصلحی که دغدغه شان کسب و کار و نگرش به آینده جوانان این مرزو بوم است رای دهیم.

در خاتمه این مراسم شماری از دست اندرکاران روابط عمومی های کشور تقدیر و تمبر یادبود این روز رونمایی و امضا شد.

سومین همایش و جشن روز ارتباطات و روابط عمی به همت انجمن متخصصان روابط عمومی کشور و جمعی از مسئولان فرهنگی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

جامعه روابط عمومی