همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در دومین رخداد ملی روابط عمومی که در هتل بزرگ ارم تهران برگزار شد نشان عالی روابط عمومی به مؤلف دایره‌المعارف روابط عمومی دکتر حمید صبری اهدا شد.

همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در دومین رخداد ملی روابط عمومی که به همت انجمن متخصصان روابط عمومی و کارگزار روابط عمومی در هتل بزرگ ارم تهران برگزار شد نشان عالی روابط عمومی به فرزند آذربایجان و مؤلف دایره‌المعارف روابط عمومی دکتر حمید صبری اهدا شد.

این عالی‌ترین نشان علمی روابط عمومی در کشور است.

همچنین از این اثر ملی در دانشکده‌ ارتباطات و رسانه‌ توسط سلطانی‌فر معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

لازم به ذکر است، همزمان با تبریز ۲۰۱۸ دایرهالمعارف روابط عمومی ایران‌ منتشر شد.‌

‌دایرهالمعارف روابط عمومی ایران اثر استاد حمید صبری با نظارت و راهنمایی ۱۰ نفر از برجستگان و دانمشندان علمی جهانی روابط عمومی در دو زبان فارسی و انگلیسی همزمان با مراسم تبریز ۲۰۱۸ منتشر شد.‌

منحصر به‌فرد بودن این اثر علمی و تحقیقاتی از ویژگی‌های این اثر بوده و ایجاد فهم یکسان و زبان مشترک از مفاهیم، ایجاد نقشه کامل با ابعاد مختلف در روابط عمومی را معرفی ‌و به رخ کشیدن داشته، تهیه و تدوین مرجعی معتبر و برداشتن قدمی در جهت بومی‌سازی روابط عمومی ایران از دیگر نقاط قوت دایرهالمعارف روابط عمومی ایران است.‌

از ویژگی‌های این اثر می‌توان به قابل درک بودن برای عام، گستردگی، توجه به جنبه‌های تخصصی، بهره‌گیری از غالب توانایی‌های دانشمندان و صاحب‌نظران،اجتناب از نگرش محدود و سطحی‌نگری، استفاده از سلایق مختلف علمی، سیاسی و فکری اشاره کرد.

حمید صبری دارای آثار متعدد علمی و پژوهشی در عرصه ارتباطات رسانه و روابط عمومی، ایران شناسی، دین، آینده‌پژوهی و هنر بوده و آثار تالیفی این استاد بیش از ۴۰ عنوان است.

وی ممتاز علمی کشور در سال ۱۳۸۴ شمسی بوده و چندین بار اساتید جهانی بین‌المللی همچون یحیی کمالی‌پور، حسام‌الدین بیان، حمید مولانا و محمد باقر ساروخانی و ... از ایشان تجلیل کرده‌اند.

 

 

 

  • منبع خبر : فارس
جامعه روابط عمومی