دومین جشنواره سلام با محوریت “روابط عمومی، تلاشی بر ارتقا سواد سلامتی”، با هدف تقدیر از روابط عمومی های برتر در حوزه معاونت ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز بهداشت و شبکه های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در تالار امام خمینی دانشکده پزشکی برگزار شد. […]

دومین سلام با محوریت "روابط عمومی، تلاشی بر ارتقا سواد سلامتی"، با هدف تقدیر از های برتر در حوزه معاونت ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز بهداشت و شبکه های بهداشتی و درمانی شهید بهشتی، سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در تالار امام خمینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر سلطانی فر معاون امور مطبوعاتی و وزارت و ارشاد اسلامی، رییس دانشگاه، دکتر خانیکی مدیر گروه علامه طباطبایی، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، دکتر صابری جراح مغز و اعصاب و مجری برنامه اکسیر، نعیمی مدیر مسئول روزنامه الوفاق، مدیران سابق و مسئولان در واحدهای تابعه برگزار شد.

 

 

 

ارتباط مستقیم نظام سلامت و نظام اطلاع رسانی
دکتر سلطانی فر، معاون امور مطبوعاتی و وزارت و ارشاد اسلامی در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی و تصریح کرد: ظهور های جدید و شکل گیری فضاهای نوین ای، علی رغم مزایای بسیار، ضایعاتی را نیز به همراه آورده است. باید به این آسیب ها به طور جدی، علی الخصوص در حوزه سلامت که مهمترین حوزه مرتبط با زندگی روزمره مردم است، نگاه کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس تجربه و آمار، کشوری که نظام بهداشت و سلامت قوی دارد، نظام فرهنگی و آن نیز قوی است؛ این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. با مطالعه آمار کشورهای پیشرفته پزشکی از جمله کشورهای شمال اروپا و اسکاندیناوی، متوجه می شویم نظام آن ها به مدد نظام پزشکی شان قوی است و نشان می دهد رابطه تعاملی و تنگاتنگی بین این دو وجود دارد.

دکتر سلطانی فر تصریح کرد: امروز با توجه به اینکه حوزه و عمومی شده است، وظیفه متخصصان خطیرتر شده و باید بسیار جدی تر نسبت به حوزه کاری خود، اقدام کنند.

 

 

 

همکاران دانشگاه، بازو و چشم بینای مدیران اجرایی هستند

دکتر آقاجانی ضمن تشکر از حضور مسئولان و در این مراسم و برشمردن ماموریت های اصلی در های علوم پزشکی، برنامه محور بودن فعالیت ها را از مسیرهای دستیابی به اهداف این حوزه دانست و روز جهانی را به همه دست اندرکاران در حوزه های مختلف تبریک گفت.

وی با اشاره به برخی از ماموریت های همکاران در واحدهای مختلف های علوم پزشکی، بیان کرد: های در کشور ماموریت های بسیار پیچیده ای به عهده دارند؛ به طوری که هیچ سازمانی در کشور به این اندازه مسئولیت اجرای ماموریت های مختلف و پیچیده را ندارد.

دکتر آقاجانی، اظهار کرد: تربیت نیروی متخصص در حوزه سلامت، از سوی دیگر مسئولیت تولید دانش و و در حوزه ارائه خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی و نظارت بر مواد و کالاهای سلامت محور از جمله ماموریت های ها است که عرصه بسیار گسترده و دشواری را فراروی های برای ارتقا سواد سلامت مردم قرار داده است.

وی در ادامه همکاران را بازو و چشم بینای مدیران اجرایی خواند و ادامه داد: همکاران در این حوزه می توانند با ارائه نقطه نظرات فنی و جمع آوری اطلاعات از سطح مجموعه مدیران را برای تصمیم سازی و اجرای بهتر راهنمایی کنند.

 

 

مرکز مطالعات و سلامت راه اندازی می شود

دکتر مهدی کدخدا زاده معاون دانشجویی فرهنگی نیز در دومین سلام از به عنوان در قرن بیستم یاد کرد و گفت: شفافیت در اندیشه و گفتار، تحلیل و کفت و گوی صریح برای هر دوی و مسوولان جزو وظایف است. به عبارت دیگر یک خوب باید چهره واقعی و شفافی از اندیشه و تفکرات موسسه و زیربط را به مخاطب ارایه و در مقابل بازخورد آن را به داخل منتقل کند.

دکتر کدخدازاده همچنین از ایجاد مرکز مطالعات و سلامت در معاونت فرهنگی خبر داد و گفت: امیدواریم که با تعامل و مشارکت ها و بتوانیم در پیشبرد اهداف این حوزه اقدام کنیم.

 

 

 

دکتر میرزای رزاز: ها متناسب با تنوع خدمات باید عملکرد متنوعی داشته باشند

وی در پایان تنوع خدمات در ها را امری دشوار و حساس برای ها دانست و یادآور شد: ها برای بیشتر در این شرایط باید به همین نسبت عملکرد متفاوت تری در واحدهای خود به ثمر برسانند.

دکتر سید جلال الدین میرزای رزاز و از مدیران سابق شهید بهشتی، با حضور در دومین سلام، به مختصری از اقدمات گذشته در حوزه پرداخت.

دکتر میرزای رزاز: ها متناسب با تنوع خدمات باید عملکرد متنوعی داشته باشند

 

 

نقش بی بدیل کارشناسان در تولید محتوای مورد نیاز جامعه
کریمی، مدیر دانشگاه، در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی و فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: شعار امسال بهداشت جهانی سلامتی برای همه در همه جا است و دستیابی به پایدار در همه جوامع بدون سلامتی مردم میسر نخواهد بود. نقش کارشناسان به عنوان تولید کنندگان محتوای مورد نیاز نقشی بی بدیل است و رسالت های یکسانی که برای این حوزه وجود دارد، پدید آورنده جریانی است به نفع و در راستای بهبود سلامت است.

در دنیای امروز خبر به عنوان مهم‌ترین های جمعی از جایگاه ویژه ای در تعیین خط مشی ها و اشاعه آن وجود دارد.

تقدیر از مدیران سابق و مسئولان واحدهای تابعه
در این مراسم از مدیران روابط عموی در سال های دور و نزدیک به پاس تلاش و خدمات در حوزه و آگاه بخشی در مجموعه شهید بهشتی با اهدای تندیس و لوح یادبود تقدیر شد.

این بخش با سپاس از جان برار اکبری، بیژن بختیاری، دکتر عبدالرضا کامیابی، دکتر محمد حسین قادریان، دکتر سید جلال الدین میرزای رزاز، دکتر امیر علی فریدونفر، دکتر مهدی شادنوش و اسماعیل رمضانی برگزار شد.

در ادامه این مراسم از مهناز آزاد مسئول معاونت دانشجویی فرهنگی به عنوان برتر و مهدیه احمدی زاده مسئول معاونت امور بهداشتی به عنوان پویا در حوزه معاونت ها؛ شرمین شایان مسئول دانشکده پزشکی به عنوان برتر و مریم مسئول دانشکده دندانپزشکی به عنوان پویا در حوزه آموزشی، نسرین امینیان مسئول مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری به عنوان برتر و فاطمه زمانیان مسئول مرکز پزشکی امام حسین (ع) به عنوان پویا در حوزه درمانی؛ مرتضی کوکبی مسئول مرکز بهداشت شمال به عنوان برتر و آتنا هاشم زاده مسئول شبکه فیروزکوه به عنوان پویا در حوزه بهداشتی؛ آذر درویشی مسئول مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری به عنوان پویا و زهره حاجی میرصادقی مسئول مرکز تحقیقات علوم تغذیه ای و صنایع غذایی به عنوان برتر در حوزه پژوهشی و مهدی شاکری به عنوان برتر حوزه ستاد تقدیر به عمل آمد.

همچنین فرید فریدون فر مسئول مرکز پزشکی طرفه، محمدرضا تندری مسئول مرکز پزشکی شهدای تجریش و محسن پازوکی مسئول شبکه بهداشت پاکدشت به عنوان های برتر در اجرای پویش "ما بهشتی ها" تقدیر شدند.

جامعه روابط عمومی