فرمانداربیرجند گفت:مدیران ما باید به سمت و سویی بروند که قوی ترین و مطلع ترین کارشناس اداره خود را به عنوان روابط عمومی آن اداره انتخاب کنند.

فرمانداربیرجند گفت:مدیران ما باید به سمت و سویی بروند که قوی ترین و مطلع ترین کارشناس اداره خود را به عنوان روابط عمومی آن اداره انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی ناصری فرماندار بیرجند صبح امروز در مراسم تجلیل ازروابط عمومی های برتر دستگاه های اجرایی شهرستان بیرجند اظهار کرد:یکی از مشکلاتی که به لحاظ ساختار اداری با آن مواجه ایم این است که آنگونه که باید و شاید به نقش،وظیفه و جایگاه روابط عمومی در ادارات توجه نشده است.

وی افزود: روابط عمومی هر اداره واسطه و پل ارتباطی بین مردم با مدیر آن اداره است و اگر مردم نتوانند درخواست و مشکلات خود را به گوش مدیران ادارات برسانند قطعا به روابط عمومی ها منتقل می‌کنند.

فرماندار بیرجند با اشاره به مشکلات و سختی کار روابط عمومی ها،بیان کرد:لازم است در برنامه های دولت و همه دستگاه های اجرایی به روابط عمومی ها توجه شده و به شخص و کار روابط عمومی به عنوان یک کار ساده و بی اهمیت نگاه نشود.

ناصری عنوان کرد: اگر روابط عمومی ها را ضعیف بدانیم و به ارزش و اهمیت کار روابط عمومی ها توجه نشود شاهد گلایه های مردم برای پیگیری نشدن مشکلات و از طرفی گلایه خود روابط عمومی ها خواهیم بود.

وی خطاب به روابط عمومی های حاضر در جلسه اظهار کرد: همه افردای که در حوزه روابط عمومی نقش داشته و انجام وظیفه می‌کنند باید به اطلاعات روز و مسائل و مشکلات مردم آگاه بوده و مسائل موجود را به مدیران و مسئولان مربوط ارجاع داده و در همه شرایط اگر کار آنها دیده شود یا نشود باید بدانند که در انجلام وظیفه و نقش خود هیچ کوتاهی نداشته باشند.

فرماندار بیرجند به تفاوت نقش خبرنگار و روابط عمومی های اشاره ای کرد و گفت:تفاوت کار خبرنگاری با روابط عمومی در انتخاب حوزه و تخصص آن است که خبرنگار هر حوزه و تخصص کاری را انتخاب کرده اما روابط عومی باید در یک اداره در همه زمینه ها کار کرده و در همه زمینه ها اطلاعات داشته باشد.

ناصری اظهار کرد:مدیران ما باید به سمت و سویی بروند که قوی ترین و مطلع ترین کارشناس اداره خود را به عنوان روابط عمومی آن اداره انتخاب کنند؛چرا که روابط عومی اولین کسی است که شنونده مشکلات مردم و مسائل است و برای انتقال مسائل به مسئولان و پاسخ گرفتن از مسئول و رساندن به مردم باید از همه مسائل به طور کامل مطلع باشد.

وی عنوان کرد:مدیری که برای اداره خود روابط عمومی انتخاب می‌کند می‌تواند با سرعت بیشتر،دقت و زمان کوتاهتری به مسائل مطرح شده پاسخ دهد.

فرماندار بیرجند بیان کرد:عرصه کار خبری و روابط عمومی بسیار سخت است و اگر روابط عمومی نتواند مسائل موجود در جامعه را به مردم و بلعکس مسائل مردم را به ادارات منتقل کند و اطلاعات به درستی به مردم منتقل نشود باید این انتظار متوقع بودن و گلایه مند بودن مردم را داشت.

ناصری خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه، اظهار کرد:از: همه مدیران دستگاه های اجرایی درخواست دارم که مدیران روابط عمومی ادارات خود را تقویت کرده و بدانند که کار روابط عمومی صرفا کار تبلیغاتی و نصب بنر در مناسبتهای مختلف نیست؛وطیفه روابط عمومی در ادارات بسیار مهم است و باید به ارزش کار روابط عمومی را دانست و از طریق روابط عومی با مردم ارتباط برقرار کرد.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی بدانند که اگر می‌خواهند حلقه ارتباطی آنها با مردم محکم شود باید روی نیروی روابط عمومی خود سرمایه گذاری کنند.

جامعه روابط عمومی