سیاست‌زدگی، یکی از آفت‌های جامعه ما است/ روابط عمومی تیتر و تابلوی اداره است

سیاست‌زدگی، یکی از آفت‌های جامعه ما است/ روابط عمومی تیتر و تابلوی اداره است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از آفت‌های جامعه ما سیاست‌زدگی است، گفت: ما بیش از حد سیاسی شده‌ایم و دز آن در جامعه خیلی بالا است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی با اشاره به اینکه یکی از آفت‌های جامعه ما سیاست‌زدگی است، اظهار کرد: ما بیش از حد سیاسی شده‌ایم و دز آن خیلی بالا است و وقتی دز آن بالا شد، مثل اعتیاد می‌ماند و یک راه بیشتر ندارد که کسی نه می‌تواند ترک کند و نه می‌تواند، نرمال زندگی کند.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌زدگی دزش بالا است، اما دانستن سیاست بد نیست، گفت: روابط عمومی ابعاد مختلفی دارد، که باید به آن توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه در بخش‌های مختلف بروکراسی، بازاریابی و ... به آن توجه شده است، گفت: روابط عمومی ذوق و علم نیاز دارد و ترکیب این دو یک اتفاق خوب را رقم خواهد زد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه در سیستم اداری واقعیت این است که روابط عمومی‌ها تابلوی مجموعه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: در ساختمان نیز همین است و آن چیزی که چشم نواز است، نمای بیرونی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که ما بیشتر تحمل آن را نداریم، انتقاد است، تصریح کرد: نباید به منتقدان با نگاه کینه نگریست.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه برخی از افراد از فرط خودشیفتگی و سیاست‌زدگی دیگران را باطل می‌دانند، بیان کرد: این امر راه حل دارد و با حق دادن به دیگران بسیاری از بد اخلاقی‌ها در جامعه فروکش خواهد کرد و باید بپذیریم کسی که انتقادات ما را می‌گوید در واقع ما را دوست دارد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه روابط عمومی در واقع چشم و چراغ یک اداره است، بیان کرد: اگر اشکال درست بود دستت را می بوسیم و اگر ابهام بود دشمنی از بین می رود.

وی با اشاره به اینکه انعکاس زحمات یک اداره نباید با دروغ همراه باشد، بیان کرد: کسی که دروغ می‌گوید با ایمان خداحافظی کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه روابط عمومی می‌تواند هم مطلوب منعکس کند و هم افکار عمومی را قانع کند، افزود: کار روابط عمومی سخت و مهم و ارزشمند است که باید نسبت به این امر توجه زیادی شود.
وی با اشاره به اینکه حضور انسان ها در این دنیا موقت است و در آمدن و حضور و رفتن خود نقشی ندارند، بیان کرد: همه انسانها باید نسبت به اعمال خود در دو تاریخ که دادگاه افکار عمومی و قضاوت مردم و دادگاه عدل الهی است، پاسخگو باشند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه کار دادگاه آخرت قطعی است و در این دادگاه قطعا باید پاسخگوی پیشگاه الهی باشیم، بیان کرد: در روز قیامت نمی توان سر کسی را کلاه گذاشت.
وی با اشاره به اینکه امریکا برجام را بپذیرد یا خیر دنیا به آخر نمی‌رسد، بیان کرد: در این شرایط ما باید کاری کنیم که یک صدا از این کشور شنیده شود.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه ما برای مقابله با دشمن، یک صدا نیاز داریم و برای این کار باید اتحاد درونی داشته باشیم، تصریح کرد: ما جوانان دلسوز بسیاری در کشور داریم که باید قدر آنها را بدانیم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.
وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: این فرمایشات را باید به منزله یک منظومه بدانیم.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که روابط عمومی می‌تواند روح امید را در جامعه تقویت کند، این است که پیروزی با صابران است، افزود: باید این موضوع به عنوان یک هنر مورد توجه روابط عمومی‌ها باشد.
وی با اشاره به دستاوردهای کشور طی ۴۰ سال گذشته بیان کرد: اگر امروز دشمن اینقدر به کشور فشار می‌آورد، پس مشخص است که از قدرت کشور می‌ترسد.

جامعه روابط عمومی