مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اهمیت ترویج امید در میان اقشار مختلف جامعه در سال جاری تاکید کرد.

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اهمیت ترویج امید در میان اقشار مختلف جامعه در سال جاری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، روزبه کردونی در همایش روابط عمومی های ستاد، استان ها و شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در تهران گفت: همه تحلیل گران امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی امسال را سال مهمی برای کشور می دانند و بر همین مبنا تولید و تزریق امید به جامعه و دوری از ناامیدی ها از اهمیت بالایی برخوردار است که روابط عمومی ها به ویژه روابط عمومی های تابعه این وزارتخانه در این زمینه می توانند اثرگذار باشند.

کردونی با اشاره به برپایی بزرگترین راهپیمایی تاریخ امریکا به رهبری مارتین لوترکینگ در سال ۱۹۶۸ میلادی، گفت: جدای همه آثار و پیامدهای این راهپیمایی بزرگ و تاریخی و شکل گیری یک جنبش مدنی حامی سیاهپوستان، می توان این رویداد را به لحاظ ارتباطی نیز تحلیل کرد؛ آن هم در دوره ای که ابزار ارتباطی به شکل امروزین آن وجود نداشت.

وی ادامه داد: این پرسش مطرح است که این راهپیمایی عظیم و حضور بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم آمریکا در میدان واشنگتن که بخشی را هم سفیدپوستان تشکیل می دادند، چگونه صورت گرفت؟

کردونی با اشاره به تحلیل این راهپیمایی گفت: تحلیل گران معتقدند این جمعیت عظیم برای اینکه صدا و خواسته شان را از زبان لوترکینگ بشنوند گردهم آمدند.

وی با طرح چند پرسش کلیدی تصریح کرد: آیا ما به مردم باور داریم ؟ اگر داریم باید شکل رفتار سازمان‌ ما متفاوت شود. همه نهادها و مسئولان باید بدانند که در دورانی از عصر ارتباطات هستیم که زیر ذره بین مردم و جامعه مخاطب قرار داریم و این ویژگی عصر ارتباطات است. بنابراین منافع ملی و سازمانی باید اولویت ما باشد.

وی ادامه داد: باید به این باور برسیم که ما در حوزه روابط عمومی مسوولان و مدیران ارشد و بالادستی را قبول داریم یا خیر. قطعا اگر مدیر یا مدیران بالادست را قبول نداشته باشیم هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شرعی ماندن ما در آن پست قابل قبول نیست.

کردونی تاکید کرد: نکته دیگر به تعصب سازمانی بازمی گردد. در زمان تعیین مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جدا از همه شرایط حرفه ای، اخلاقی و تخصصی، تعصب سازمانی و تعلق خاطر ایشان به صندوق و وزارتخانه از دلایل مهم انتخاب ایشان بود.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید بین اطلاع رسانی و ارتباطات انتخاب کنیم. آیا ما به گفتگو و تعامل اعتقاد داریم یا یک اطلاع رسانی یک سویه. باید به سمت ارتباط موثر با جامعه ذی نفعان برویم.
کردونی با تاکید بر اینکه مسایل پیچیده را باید با ذهن پیچیده تحلیل کرد، گفت: با یک ذهن ساده نمی توان مسایل پیچیده عصر حاضر را تحلیل کرد. روابط عمومی ها باید نسبت به مسایل مهم روز با دانش و آگاهی باشند و تحلیل گر اقتصادی و اجتماعی باشند.
وی ادامه داد: ما باید برای ارتباط و اطلاع رسانی در قالب کمپین ها عمل کنیم. روابط عمومی امروز باید راهبرد چندابزاری را پیشه کند و زمان تک ابزاری عمل کردن سپری شده است.
کردونی اظهار داشت: ما در روابط عمومی و در بخش خبر و اطلاع رسانی نگاه امنیتی، بزرگنمایی یا انکار نداریم. باید امیدزا و اعتماد آفرین باشیم.
کردونی به سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه روابط عمومی گفت: ارتباط دوسویه و موثر با جامعه مخاطب، هماهنگی کامل روابط عمومی ها به خصوص با وزارتخانه، تجمیع امکانات روابط عمومی ها در کل کشور و ایجاد هم افزایی، تقویت رسانه های محلی و منطقه ای و افزایش نظارت مشارکتی از جمله سیاست های ما در این حوزه مهم و استراتژیک است.
کردونی همچنین تصریح کرد: تولید اخبار واقع گرایانه، تحلیل های واقع گرایانه و رصد و انتقال واقع گرایانه خواست و صدای جامعه باید در دستور کار باشد و بیشترین تلاش را برای امیدآفرینی انجام دهیم.

جامعه روابط عمومی