مدیرکل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران گفت: امکان توسعه بدون نگاه به روابط‌ عمومی و آموزش و پرورش میسر نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، احمد مظفری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی روابط‌عمومی‌های ادارات نکا در نمازخانه کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان اظهار کرد: افزایش مشارکت و کاهش مقاومت […]

مدیرکل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران گفت: امکان توسعه بدون نگاه به روابط‌ عمومی و آموزش و پرورش میسر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، احمد مظفری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی روابط‌عمومی‌های ادارات نکا در نمازخانه کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان اظهار کرد: افزایش مشارکت و کاهش مقاومت باید در دستور کار روابط‌عمومی‌ها بوده و در این مسیر تلاش کنند.

وی افزود: باید تلاش شود تا در اجرای طرح‌های مختلف، مشارکت را افزایش داده و مقاومت را کاهش دهیم تا شاهد رشد و توسعه باشیم.

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران با اعلام اینکه اطلاع‌رسانی و اطلاع‌یابی از وظایف مهم روابط‌عمومی‌های است یادآور شد: اطلاع‌رسانی در بسیاری از موارد توسط مسؤولان و کارکنان روابط‌عمومی‌ها انجام می‌شود اما اطلاع‌یابی از مسائل مهمی است که باید با قوت در دستور کار روابط‌عمومی‌ها قرار گیرد.

این مسؤول گفت: یکی از رویکردهای مهم و جدی استان مازندران، فعال کردن و تقویت سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت، ازطریق شماره تلفن ۱۱۱ بوده است که مدیران استانی از این طریق یک‌شنبه و چهارشنبه هر هفته به صورت تلفنی پاسخگوی سؤالات مردم هستند.

مظفری افزود: تلاش برای ارتباط بیشتر مردم با مسؤولان باید در دستور کار مدیران روابط‌ عمومی باشد چرا که این اطلاع‌رسانی‌ها و ارتباطات در کاهش و التیام درد مردم مؤثر است و لذا دیدار و ملاقات عمومی سه‌شنبه‌های مدیران با مردم باید به صورت جدی انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه توسعه در ادارات و نهادها با ایجاد و فراهم کردن همکاری روابط‌عمومی و مدیران و بیان نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکار ایجاد می‌شود یادآور شد: هر توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره باید با نگاه فعال به آموزش و پرورش میسر شود و لذا باید نگاه به این مقوله بیشتر شود.

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران با اشاره به نقش‌آفرینی روابط عمومی‌ها در مراحل مختلف گفت: اطلاع‌رسانی هوشمندانه و هنرمندانه، اطلاع‌یابی با تلاش آگاهانه و هوشمند، افزایش سواد رسانه‌ای، تسلط بر مهارت‌های ارتباطی، برقراری ارتباط دوسویه، شناسایی دقیق فرصت‌ها و تهدیدها، درک روشن و دقیق مأموریت اهداف و رسالت سازمان، اولویت‌بندی فعالیت‌ها، فعالیت مبتنی بر تحقیقات و پژوهش، نقش مشاوره‌ای، شناخت شبکه‌های اجتماعی، ترسیم چشم‌انداز ایجاد کانال برای منتقدان، از جمله وظایف روابط‌عمومی‌ها است که می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

این مسؤول اظهار کرد: سیاست دولت اکنون آرامش‌بخشی در جامعه و ایجاد اعتماد و امید است تا با رعایت مسائل مختلف در جامعه، آرامش ایجاد شود و در این بین روابط‌عمومی‌ها باید به درستی در این راستا نقش‌آفرینی کنند.

مظفری افزود: در سال‌های اخیر شاهد توسعه و پیشرفت در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف استان بودیم که اقدامات بزرگی انجام شد و سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی در بندر امیرآباد، آبگیری سد گلورد، توسعه راه روستایی، گازرسانی به روستاها، توسعه زیرساخت فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات از جمله این موارد بود.

وی گفت: در برخی از موارد در بیان دستاوردهای انقلاب و دولت آن‌گونه که باید اقدام نشده است و باید در راستای اطلاع‌رسانی خدمات نظام تلاش بیشتری انجام شود.

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران بیان کرد: اطلاع رسانی هوشمندانه با ارائه آمار دقیق، دستور کار روابط‌عمومی‌های مازندران باشد تا شاهد توسعه همه‌جانبه در بخش‌های مختلف باشیم.

* روابط‌عمومی‌ها ارتباط مؤثری با رسانه‌ها داشته باشند

مسؤول روابط عمومی فرمانداری نکا نیز اظهار کرد: ایجاد ارتباط بین روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و روابط‌عمومی‌ها ارتباط مؤثری با رسانه‌ها داشته باشند.

مصطفی باقری افزود: شورای روابط‌عمومی‌های شهرستان نکا چند سالی است که تشکیل شده است و با قوت به کار خود ادامه می‌دهد و انتظار داریم مسؤولان روابط عمومی در اطلاع‌رسانی‌ها تلاش بیشتری انجام داده و از خبرنگاران در برنامه‌ها دعوت شود.

وی گفت: چهارچوب فعالیت روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی در شورای روابط‌عمومی شهرستان تعیین شده و امیدواریم روابط‌عمومی‌ها به عنوان بازوهای اصلی اطلاع‌رسانی دولت و نظام، تلاش بیشتری را در این راستا انجام دهند و خدمات نظام به درستی اطلاع‌رسانی شود.

جامعه روابط عمومی