همزمان با هفته جهانی ارتباطات و روابط عمومی، و در هفتمین همایش روابط عمومی و صنعت که با حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه ی ارتباطات و روابط عمومی، مدیران و کارشناسان روابط عمومی از سراسر کشور، سعیدی نماینده مردم مبارکه و رئیس فراکسیون روابط عمومی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران روابط عمومی […]

همزمان با هفته جهانی ارتباطات و روابط عمومی، و در هفتمین همایش روابط عمومی و صنعت که با حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه ی ارتباطات و روابط عمومی، مدیران و کارشناسان روابط عمومی از سراسر کشور، سعیدی نماینده مردم مبارکه و رئیس فراکسیون روابط عمومی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران روابط عمومی صنایع بزرگ کشور برگزار شده بود، از دکتر بهرام سبحانی به عنوان مدیر برتر حامی روابط عمومی در حوزه صنعت با اهدای مدال زرین و لوح تقدیر تجلیل شد.

به گزارش تیتربرتر، در ابتدای این همایش، امیرعباس تقی‎‌پور، عضو شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی ضمن ابراز خرسندی از حضور گسترده فعالان روابط‌عمومی در طول برگزاری سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک و هفتمین کنفرانس روابط‌عمومی و صنعت، به تشریح اهداف و سیاست‌های این ستاد در خصوص برگزاری هر چه باشکوه‌تر هفته روابط‌عمومی پرداخت.

وی با تقدیر از رویکرد صنایع کشور در اهمیت دادن به مقوله ارتباطات و روابط عمومی علاوه بر مسائل بازاریابی و تجارت گفت: مسوولیت اجتماعی بر دوش صنایع کشور یکی از مهمترین حوزه های عملکردی روابط عمومی هاست که باید با حفظ کرامت انسانها و شهروندان به آن پرداخته شود.

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه و رییس فراکسیون روابط عمومی در مجلس شورای اسلامی در این مراسم در سخنانی به جایگاه و پایگاه واقعی ارتباطات د روابط عمومی در هر نهاد و دستگاهی اشاره کرد و گفت: رییس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی از اقدام برای تدوین قانونی جامع و کامل برای حمایت از روابط عمومی خبر داد و گفت: برگزاری این همایش به ارزش و جایگاه روابط عمومی اعتبار و جایگاه ویژه بخشید.

وی گفت: با نگاهی به گزارش‌هایی که از سوی فعالان صنعت روابط عمومی به دست آمده و همچنین مروری بر شنیده‌ها می‌توان گفت کارشناسان روابط عمومی سازمان‌ها کار بسیار سختی انجام می‌دهند، آنان هم در جایگاه وکیل و هم در جایگاه موکل قرار می‌گیرند و همین موضوع باعث شده جایگاه ویژه خود را از دست بدهند.
رییس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: امیدوارم با استفاده از گزارش‌هایی که از سوی فعالان حوزه روابط عمومی در اختیار ما قرار می‌گیرد بتوانیم قانونی جامع و کامل برای حمایت از روابط عمومی تدوین کنیم. چرا که اعتماد جامعه به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی تنها به کمک فعالان و کارشناسان حوزه روابط عمومی حفظ خواهد شد. نباید فراموش کرد که اعتماد اجتماعی به راحتی در حال از دست رفتن است و در صورت بروز این اتفاق باید منتظر اتفاق‌های زیادی باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود افزود: بحث روابط عمومی سنتی باید کنار گذاشته شود و به جای آن از روابط عمومی هوشمند استفاده کرد. البته باید مدیران ارشد نیز با فعالان صنعت روابط عمومی همراه شوند تا شاهد تقویت و رشد صنعت روابط عمومی باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: بنده تاکنون توانسته‌ام دو طرح را در مجلس شورای اسلامی به سرانجام برسانم. نخست بحث اصلاح قانون کار و دیگری ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان که در انتظار تصویب صحن علنی مجلس است. بر همین اساس می‌توانم به جرات به شما قول بدهم در صورتی که شما در محتوا به ما کمک کنید، می‌توانیم قانون یا طرحی در حوزه روابط عمومی تدوین کنیم و تصویب و اجرای آن را از طریق دولت یا مجلس به جریان بیندازیم. به این ترتیب می‌توان روابط عمومی را به صورت قانونی به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

در ادامه این همایش ششمین مدال زرین مدیر برتر حامی روابط‌عمومی و لوح تقدیر به دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان توسط دکتر یونس مظلومی، که پیش از این در کمیته علمی ستاد برگزاری همایش در شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی ایران به عنوان مدیر حامی روابط‌عمومی در حوزه صنعت انتخاب شده بودند، اهدا شد و مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

جامعه روابط عمومی