رییس سازمان دامپزشکی کشور در جمع مدیران روابط عمومی ادارات کل استانی این سازمان در استان یزد اظهار داشت: روابط عمومی اولویت من بوده و در این حوزه به صورت شبانه روزی وقت صرف میکنم. دکتر رفیعی پور در همایش سالانه روابط عمومی های سراسرکشور که به میزبانی استان یزد برگزار شد گفت:در حوزه کار […]

رییس سازمان دامپزشکی کشور در جمع مدیران روابط عمومی ادارات کل استانی این سازمان در استان یزد اظهار داشت: روابط عمومی اولویت من بوده و در این حوزه به صورت شبانه روزی وقت صرف میکنم.
دکتر رفیعی پور در همایش سالانه روابط عمومی های سراسرکشور که به میزبانی استان یزد برگزار شد گفت:در حوزه کار دامپزشکی افتخار داریم که ما به سراغ مردم می رویم و جزو معدود دستگاه های اجرایی هستیم که اینچنین خدمت رسانی می کنیم.ما از جمله دستگاههای دولتی ای هستیم که صبح زود خودرو اداری آن در روستا تردد می کند و به عبارتی شروع فعالیت های دولت با شروع خدمات دامپزشکی در روستاست.

دکتر رفیعی پور افزود: به مدیران روابط عمومی ادارات کل توصیه می کنم در مناطق کاری حضور میدانی داشته باشند و پس از کسب اطلاعات لازم اطلاع رسانی گسترده را در دستور کار خود قرار دهند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: در حوزه تولید اگر دچار بیماری شویم اشتغال تهدید شده و به بزه در سطح جامعه افزوده می شود لذا دامپزشکی بسیار پر اهمیت است و تصریح می کنم زحمات همکاران ما تبیین نمی شود مگر به مدد مستند سازی روابط عمومی.

وی در ادامه صبحت های خود اضافه کرد: در حوزه رسانه و اطلاع رسانی مرز نداریم امواج رسانه ای کار خود را خواهند کرد خواه خوب باشد و خواه بد.دکتر رفیعی پور خطاب به مدیران روابط عمومی حاضر در جلسه گفت: به پورتال ها و بروز رسانی آن اهمیت دهید چرا که در تمام ساعات روز مراجعه مردم به این پورتال هاست و سازمان دامپزشکی تنها سازمانی است که توانسته است نماد دولت الکترونیک را دریافت کند چرا که خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارایه می دهد لذا بروز بودن پورتال ها و گسترش خدمات الکترونیکی سبب کاهش فساد و قطع آن می شود.

وی با اشاره به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات افزود: سعی کردیم همه موارد را شفاف اعلام کنیم؛ به عنوان نمونه، برنامه اعزام ها را از طریق پورتال و فراخوان انجام می دهیم و شبهات رفع شده است.

دکتر علیرضا رفیعی پور اظهار داشت: شما مسئول روابط عمومی هستید یعنی اینکه ما و شما از رسانه ها بپرسیم چه اطلاعاتی در خصوص دامپزشکی دارند و یا سایر مردم و شهروندان چه اطلاعاتی دارند اگر اطلاعات آنها خوب است باید به عملکرد خود افتخار کنیم و اگر خوب نیست باید در سبک کار خود تغییر ایجاد کنیم.وی یادآور شد اگر ۳۷ هزار عضو خانواده دامپزشکی، روزانه یک قدم برای دامپزشکی بردارند روزی ۳۷ هزار قدم برای دامپزشکی برداشته می شود.

دکتر رفیعی پور ضمن بیان اینکه، ما دستگاه حاکمیتی ای هستیم که جان و مال مردم در اختیار ماست و کار ما بی نهایت حساس و خطیر است و بایستی دقت لازم را در انجام امور خود داشته باشیم، افزود: برای موفقیت تمام علوم و از جمله دامپزشکی ۸۵ درصد این موفقیت به حوزه اطلاع رسانی بر می گردد لذا باید مسئولین روابط عمومی به شغل خود افتخار کنند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور خطاب به مدیران روابط عمومی ادارات کل دامپزشکی استانها گفت: اگر در حوزه دسترسی ذینفعان به مدیران کل و معاونین ایرادی هست حتما این نقص را برطرف کرده و تذکرات لازم را بدهید و این کوتاهی را به ما نیز منعکس کنید تا پی گیری کنیم.وی گفت: همیشه اعتقاد داشته ام روابط عمومی بایستی سطح دسترسی به مدیران را در بهترین شکل فراهم کند و از طرفی مردم نیز با همکاران ما بتوانند به آسانی ارتباط داشته باشند.

وی افزود: همیشه باید پیوست کار ما و مشکل ما راهکار باشد و دیگر نگران حل مشکل نباشیم و این موضوع و مشکلات را از طریق افزایش سطح دسترسی رفع کنیم.رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت :روابط عمومی، اولویت من بوده و در این حوزه به صورت شبانه روزی وقت می گذارم و حامی تمام عیار روابط عمومی هستم و به کار در این حوزه اعتقاد دارم.

وی در خاتمه افزود: افزایش یا کاهش روابط دامپزشکی با سایر دستگاهها به روابط عمومی بر می گردد لذا معتقدم مشکلات دامپزشکی از دو طریق قابل حل هست:اول؛ افزایش سطح دسترسیدوم؛ افزایش ارتباطات و روابط بین بخشی.

در پایان این مراسم ابلاغ اعضای شورای ملی روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور برای مسئولین ۵ استان تهران، کرمانشاه، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس صادر شد و پس از آن نیز از روابط عمومی های برتر ادارات کل تقدیر به عمل امد که بنا به این گزارش، ادارات کل دامپزشکی استان های: تهران در زمینه شعار سال؛ خراسان رضوی در زمینه اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، سمنان در زمینه تبلیغات و انتشارات، یزد در زمینه ارتباطات، قم در زمینه روابط عمومی الکترونیک، قزوین در زمینه مناسبت ها و نمایشگاه ها، خراسان جنوبی در زمینه نظارت و برنامه ریزی، استان خوزستان در زمینه توانمند سازی و ارتقای روابط عمومی،کرمان در زمینه پژوهش و افکارسنجی، کرمانشاه در زمینه ایده های نو در روابط عمومی و استان های خراسان شمالی و آذربایجان شرقی به طور مشترک در زمینه مستندسازی و ارشیو، حایز رتبه برتر شده و لوح تقدیر از رییس سازمان دامپزشکی کشور دریافت کردند.

جامعه روابط عمومی