همزمان با هفته ارتباطات و روابط عمومی، نخستین دوره آموزشی رابطان روابط عمومی اداره کتابخانه‌های شهرستان‌های استان یزد در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سرپرست روابط عمومی استانداری یزد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، علی صالحی، سرپرست روابط عمومی استانداری یزد در این نشست آموزشی […]

همزمان با هفته و روابط عمومی، نخستین دوره آموزشی اداره کتابخانه‌های شهرستان‌های در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سرپرست برگزار شد.

به گزارش اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، علی صالحی، سرپرست در این نشست آموزشی با تبریک هفته و روابط عمومی، گفت: کتابخانه‌های عمومی یکی از ارکان تأثیرگذار فرهنگی جامعه هستند و در این نیز نقش کلیدی و ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: یزد، همواره حامی فعالیت‌ها و تلاش‌های همکاران کتابخانه‌ها خواهد بود.

صالحی همچنین از حمایت‌های ویژه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از حوزه روابط عمومی، قدردانی کرد و دوست فاطمی‌ها را یکی از چهره‌های فعال و برجسته جامعه روابط عمومی‌های استان دانست.

وی در پایان سخنان خود از ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها برای شرکت در جلسات دوره‌ای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان دعوت کرد.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های همکاران خدوم کتابخانه‌های استان، برای آنان آرزوی کرد.

وی همچنین هفته و را به سرپرست و همه اعضای جامعه روابط عمومی‌های استان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد به نقش این واحد اثرگذار در سازمان‌ها به شکل درست و اصولی توجه شود و حمایت‌های لازم از حوزه صورت پذیرد.

در ادامه نشست آموزشی اداره کتابخانه‌های شهرستان‌های استان یزد، روح‌اله محی‌الدینی، مسئول اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مدرس این دوره، به بیان نکات آموزشی در خصوص خبر و عکاسی خبری پرداخت.

بیان تعریف‌ها و مفاهیم اساسی در حوزه خبر، ارزش‌های خبری، عناصر خبری، سبک‌های رایج خبری، آشنایی با قواعد درست‌نویسی، نکات طلایی در عکاسی خبری و اصول کار با دوربین های عکاسی دیجیتال، از نکات مهم مطرح شده در این نشست بود.

در بخش دیگر این دوره آموزشی، نقاط قوت و ضعف اخبار کتابخانه‌های شهرستان‌های مختلف در سال گذشته بررسی شد و پرسش‌های خود در حوزه خبر و عکاسی خبری را از مدرس دوره مطرح کردند.

گفتنی است، در این دوره آموزشی از اشرف تقدیری، غلامرضا ابراهیمی، شمسی ابویی و فهیمه اژدری، شهرستان‌های اردکان، یزد، مهریز و تفت به عنوان رابطان برتر در شهرستان‌های استان با حضور سرپرست و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تقدیر شد.

صالحی، سرپرست همچنین از مسئول اداره کل کتابخانه‌های عمومی با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.

نخستین دوره آموزشی اداره کتابخانه‌های شهرستان‌های به میزبانی کتابخانه عمومی دکتر جوادی در شهرستان برگزار شد.

گفتنی است، در حاشیه این نشست آموزشی، سرپرست به همراه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی دکتر جوادی دیدن کرد.

 

 

 

جامعه روابط عمومی