رییس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی از اقدام برای تدوین قانونی جامع و کامل برای حمایت از روابط عمومی خبر داد.

رییس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی از اقدام برای تدوین قانونی جامع و کامل برای حمایت از روابط عمومی خبر داد.

گسترش نیوز: زهرا سعیدی، نماینده فولاد مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در سیزدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این رویداد به ارزش و جایگاه روابط عمومی اشاره کرد و گفت: با نگاهی به گزارش‌هایی که از سوی فعالان صنعت روابط عمومی به دست آمده و همچنین مروری بر شنیده‌ها می‌توان گفت کارشناسان روابط عمومی سازمان‌ها کار بسیار سختی انجام می‌دهند، آنان هم در جایگاه وکیل و هم در جایگاه موکل قرار می‌گیرند و همین موضوع باعث شده جایگاه ویژه خود را از دست بدهند.

رییس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: امیدوارم با استفاده از گزارش‌هایی که از سوی فعالان حوزه روابط عمومی در اختیار ما قرار می‌گیرد بتوانیم قانونی جامع و کامل برای حمایت از روابط عمومی تدوین کنیم. چرا که اعتماد جامعه به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی تنها به کمک فعالان و کارشناسان حوزه روابط عمومی حفظ خواهد شد. نباید فراموش کرد که اعتماد اجتماعی به راحتی در حال از دست رفتن است و در صورت بروز این اتفاق باید منتظر اتفاق‌های زیادی باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود افزود: بحث روابط عمومی سنتی باید کنار گذاشته شود و به جای آن از روابط عمومی هوشمند استفاده کرد. البته باید مدیران ارشد نیز با فعالان صنعت روابط عمومی همراه شوند تا شاهد تقویت و رشد صنعت روابط عمومی باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: بنده تاکنون توانسته‌ام دو طرح را در مجلس شورای اسلامی به سرانجام برسانم. نخست بحث اصلاح قانون کار و دیگری ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان که در انتظار تصویب صحن علنی مجلس است. بر همین اساس می‌توانم به جرات به شما قول بدهم در صورتی که شما در محتوا به ما کمک کنید، می‌توانیم قانون یا طرحی در حوزه روابط عمومی تدوین کنیم و تصویب و اجرای آن را از طریق دولت یا مجلس به جریان بیندازیم. به این ترتیب می‌توان روابط عمومی را به صورت قانونی به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

جامعه روابط عمومی