در عصر جهانی شدن، ما با تغییر و تحول دائمی و مستمر روبرو هستیم

در عصر جهانی شدن، ما با تغییر و تحول دائمی و مستمر روبرو هستیم

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی برق آذربایجان، صدیقه ببران با بیان اینکه در عصر جهانی شدن، ما با تغییر و تحول دائمی و مستمر روبرو هستیم، اظهار کرد: در حوزه روابط عمومی که ارتباط بین مردم و حاکمیت را شکل می دهد، روابط عمومی ها نمی توانند با رویکردهای گذشته فعالیت کنند.

وی ادامه داد: چالش اصلی روابط عمومی ها جلب اعتماد مردم است، روابط عمومی باید بتواند در موضوع اطلاع رسانی در مواقع مختلف به هنگام و پیشرو باشد تا مغلوب جریان های خبری خارج از سازمان نشود.

ببران با تاکید بر استفاده موثر از تکنولوژی های ارتباطی در مواجهه با افکار عمومی گفت: روابط عمومی باید از ابزارهای ارتباطی استفاده درستی کرده و با جامعه هدف خود ارتباط برقرار کند، در این صورت خواهد توانست ارتباط موثر و جلب اعتماد مردم داشته باشد.

وی افزود: شفافیت و پاسخگویی ویژگی اصلی جوامع مردم سالار است و ابزار آن نیز بدون تردید روابط عمومی ها هستند؛ روابط عمومی ها می توانند این بستر را برای پاسخگویی مسئولانه در سازمان فراهم سازند.

ببران با اشاره به اینکه وزارت نیرو با تمام شهروندان در شهرها و روستاها و دورافتاده ترین نقاط کشور در ارتباط است، ادامه داد: وزارت نیرو صرفا در یک رویکرد فنی و تخصصی تعریف نشده است و روابط عمومی ها هستند که بستر اجتماعی فعالیت صنعت آب و برق را فراهم آورده اند.

وی تصریح کرد: رویکرد روابط عمومی ها باید مدیریت مصرف و تقاضا باشد، کاری که در گذشته باید توجه می شد تا جامعه و سبک زندگی مردم در شرایط کنونی بدمصرفی قرار نگیرند.

ببران با بیان اینکه جلب اعتماد مردم به هنر، دانش و تجربه نیازمند است، افزود: امیدوارم همکاران ما در روابط عمومی های سراسر کشور با هنر روابط عمومی و با برنامه ریزی منسجم بتوانند بهترین خدمات را به مردم به ویژه در تابستان امسال ارائه دهند.

جامعه روابط عمومی