همزمان با این اتفاقات از ساعاتی پیش خبر استعفای آذری جهرمی وزیر ارتباطات در فضای مجازی به صورت گسترده ای منتشر شد. به گزارش مجله اینترنتی کولاک مطلبی ، آیا می دانید علت استعفای آذری جهرمی وزیر ارتباطات چه بود؟ با دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ پیام رسان تلگرام، موجی از نارضایتی در شبکه های […]

همزمان با این اتفاقات از ساعاتی پیش خبر استعفای آذری جهرمی وزیر ارتباطات در فضای مجازی به صورت گسترده ای منتشر شد.

به گزارش مجله اینترنتی کولاک مطلبی ، آیا می دانید علت استعفای آذری جهرمی وزیر ارتباطات چه بود؟

با دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ پیام رسان تلگرام، موجی از نارضایتی در شبکه های مجازی ایجاد شده است. بسیاری از کاربران با اننشار پیام هایی وعده های رئیس جمهوری مبنی بر عدم فیلترینگ این پیام رسان محبوب را یادآوری کرده و از عملکرد حسن روحانی انتقاد می کنند.

اما همزمان با این اتفاقات از ساعاتی پیش خبر استعفای آذری جهرمی وزیر ارتباطات در فضای مجازی به صورت گسترده ای منتشر شد. هر چند این خبر به سرعت از سوی برخی از خبرکزاری ها تکذیب شد اما برخی از وبسایت های خبری از جمله «جماران» و خبرگزاری «شبستان» فاش کرده اند جهرمی تقاضای استعفای خود را به رئیس جمهور ارائه داده و در انتظار پذیرش آن است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با انتشار توییتی درباره فیلتر شدن پیام رسان تلگرام توضیحاتی ارایه کرد. در توییت محمدجواد آذری جهرمی آمده است:

۱_ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپذیر است؛ هرچند استفاده از یک نرم‌افزار متوقف شود. نرم‌افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه‌ی دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.

۲_ فناوری به خودی خود، نه مجرم است نه مفسد و نه منحرف؛ این بشر است که با استفاده نادرست از آن، جرم یا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می‌کند؛ چندان که در فضای واقعی نیز چنین می‌کند که امریست گریزناپذیر و علی حده.

۳_توسعه فناوری نیز پیوسته و توقف ناپذیر است، چرا که مکث در این مسیر پرجذب و جوش لایتناهی، آن هم در روزگار سرعت تکنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحریمی از دنیای نوین عقب ماندگی را به دنبال خواهد داشت.

۴_ سیاست‌گذاری برای رسانه‌های نوین و به رسمیت شناختن آن‌ها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نیازمند اقدامی عاجل است که تعارض کشور با شبکه‌های اجتماعی را کاهش و باعث وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.

۵_ در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاکمیت کشورها در نرم‌افزارهای فضای مجازی گذشت، این تعارضی است که برای اکثر کشورها وجود دارد. زمانی که مقررات کشورها محترم شمرده نشود، عکس‌العمل حاکمیت‌ها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی‌نماید.

جامعه روابط عمومی