مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو دو مقوله “خشکسالی” و “نبود اعتبارات” را در کشور از چالش‌های مهم توصیف کرد و گفت: واقعیت این است که امسال شرایط کشور نسبت به گذشته از حیث خشکسالی و اعتبارات خاص‌تر شده و ضروری است روابط عمومی‌ها آمادگی خود را بالاتر برده و کمربندها را محکم‌تر […]

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو دو مقوله "خشکسالی" و "نبود اعتبارات" را در کشور از چالش‌های مهم توصیف کرد و گفت: واقعیت این است که امسال شرایط کشور نسبت به گذشته از حیث خشکسالی و اعتبارات خاص‌تر شده و ضروری است روابط عمومی‌ها آمادگی خود را بالاتر برده و کمربندها را محکم‌تر ببندند.

صدیقه ببران در جلسه انسجام بخشی مدیران عامل و مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق خوزستان در اهواز افزود: اطلاع رسانی در مجموعه وزارت نیرو به ویژه در حوزه آب می‌بایست یکصدا و منسجم‌تر باشد.

وی بر بکارگیری راهکارهای جدید بازاریابی از جمله فعال کردن شرکت‌های تعاونی و استفاده از خدمات بخش خصوصی با استفاده از اعتبار شرکت‌ها تاکید کرد و گفت: روابط عمومی می‌بایست در حوزه بازاریابی، ابتکار عمل داشته و در این زمینه خلاقیت و نوآوری به خرج دهند.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو، نیروی انسانی متخصص در روابط عمومی را با اهمیت‌تر از حوزه اعتبارات دانست و افزود: جایگاه روابط عمومی در شرکت‌ها بسیار مهم است و عملکرد صحیح این بخش در نهایت به نفع دستگاه منتج خواهد شد.

ببران همچنین بر ارائه برنامه مشخص، اثربخش و استراتژیک در روابط عمومی‌ها تاکید کرد و توجه به کیفیت در برنامه‌ریزی به جای کمیت را خواستار شد.

 

محمدرضا شمسایی، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه خشکسالی امسال طبق آمار موجود در یکصد سال گذشته بی‌سابقه است، گفت: امسال به دلیل کمبود شدید آب در استان خوزستان ۳۳ درصد معادل یک سوم میزان انرژی برق آبی سال‌های گذشته تولید می‌شود.

شمسایی با بیان اینکه امسال در زمینه تامین کیفیت آب شدیداً دچار مشکل هستیم، افزود: در انتهای رودخانه‌ها، حداکثر میزان مجاز شوری آب هزار و ۵۰۰ میکروموس بر سانتیمتر عنوان شده است و این در حالیست که میزان شوری کنونی رودخانه‌ها از مرز هفت هزار میکروموس بر سانتیمتر فراتر رفته است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: این مشکلات می‌طلبد که روابط عمومی بخش‌های مختلف وزارت نیرو دقت نظر بیشتری بر مسائل موجود در استان خوزستان داشته باشند تا بتوانیم به خواست پروردگار بر مشکلات فائق آییم.

شمسایی همچنین به فرسودگی و قدیمی بودن تاسیسات برق به دلیل قدمت آن‌ها و پایان عمر مفید شبکه‌های آب و فاضلاب در خوزستان اشاره کرد و گفت: حجم اقدامات و کارهای انجام شده وزارت نیرو در استان خوزستان پس از انقلاب بسیار بیشتر از سایر استان‌ها بوده و این مهم نیازمند توجه بیشتر به مردمی است که انتظار بالاتر رفتن سطح زندگی نسبت به گذشته را دارند.

وی بر اجرای دوره‌های کاربردی آموزش مختص نیروی انسانی در روابط عمومی‌ها تاکید کرد و آموزش خبرنگاران را به منظور ارتقای سطح اطلاع‌ رسانی صحیح در جامعه رسانه‌ای ضروری دانست.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو

جامعه روابط عمومی