تکریم پیشکسوتان و مدیران اسبق آموزش وپرورش، جزئی از آموزه های دینی و ملی ما ایرانیان است وهمواره باید از ظرفیت فکری، علمی و خدمات مؤثر این عزیزان به نحو شایسته ای استفاده شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهرامروز سید محمدبطحایی درآیین نکوداشت پیشکسوتان و مدیران اسبق روابط عمومی آموزش وپرورش که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: تکریم پیشکسوتان و مدیران اسبق آموزش وپرورش، جزئی از آموزه های دینی و ملی ما ایرانیان است وهمواره باید از ظرفیت فکری، علمی و خدمات مؤثر این عزیزان به نحو شایسته ای استفاده شود.

وی با بیان اینکه آموزش وپرورش همواره در مقایسه با سایر بخش های اجرایی کشور، مظلوم و مهجور بوده است، تصریح کرد: گستردگی وظایف و پراکندگی جامعه مخاطبان آموزش وپرورش، به گونه ای است که نمی توان این وظایف و امکانات را با دیگر دستگاه های اجرایی کشور مقایسه کرد و از این بابت باید بخش اطلاع رسانی و ارتباطات را تقویت کنیم تا بتوانیم خدمات یک میلیون معلم و بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز که در پهنه وسیع کشور فعالیت می کنند، را به جامعه معرفی کنیم.

عضو کابینه تدبیر وامید ادامه داد: آموزش وپرورش تأثیرات زیادی برشئونات اجتماعی و مخاطبان جامعه دارد و باید با استفاده از فناوری های نوین و سیستم‌های ارتباطی جدید بتوانیم باعث اعتلای فرهنگ جامعه از طریق نیل به اهداف کلان آموزش وپرورش شویم.

بطحایی خاطرنشان کرد: امیدواریم در دوره جدید فعالیت مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی، با استفاده از تجربیات پیشکسوتان این حوزه، شاهد موفقیت‌های بزرگ درانجام رسالت های اخیر امر تعلیم وتربیت باشیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، وزیرآموزش وپرورش از مدیران اسبق روابط عمومی ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آورد.

 

 

شایان ذکر است؛ در این مراسم حجت الاسلام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی، مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی، شاپور محمدزاده مشاور و مدیرکل دفتر وزارتی، علیرضا عصاره رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش و احمد صافی مشاور و رئیس کانون بازنشستگان آموزش وپرورش، حضور داشتند.

 

جامعه روابط عمومی