معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: نقش روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی برای تبیین معروف‌ها در جامعه٬ بسیار مهم است و چنانچه اقدامات در قالب کار فرهنگی و هنری شکل گیرد بسیار موثرتر می‌شود.   محمود دلپسند در همایش روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان خراسان شمالی، با بیان این مطلب اظهار داشت: با […]

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: نقش روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی برای تبیین معروف‌ها در جامعه٬ بسیار مهم است و چنانچه اقدامات در قالب کار فرهنگی و هنری شکل گیرد بسیار موثرتر می‌شود.

 

محمود دلپسند در همایش روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان خراسان شمالی، با بیان این مطلب اظهار داشت: با انجام اقدامات فرهنگی و هنری می‌توان امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کرد.

 

وی افزود: یکی از نیازهای اجتماعی و ضروری هر جامعه‌ای٬ امر به معروف و نهی از منکر است و به همین منظور در قانون اساسی به این اصل هم اشاره شده است٬ به طوری که وظیفه مردم نسبت به هم٬ مردم نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم مشخص شده و نیت غایی آن٬ دعوت به خیر و دوری از منکر است.

 

معاون استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: آموزه‌های دینی٬ سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) حاکی از ضرورت دینی، مذهبی و اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است. هدف اصلی قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود که در این راستا، تبلیغ و ترویج معروف‌ها و مبارزه با منکرات و ظلم در جامعه٬ جنبه‌ای مهم از اهداف قیام امام حسین(ع) بود.

 

 

دلپسند با اشاره به تاثیرات امر به معروف در جامعه افزود: امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی جامعه تأثیرگذار است. توجه به سیره ائمه(ع) ضرورت امر به معروف و نهی از منکر را برای ما تبیین می‌کند. دولت ها موظف هستند بسترهای لازم را جهت معرفی و پررنگ جلوه دادن معروف‌ها در جامعه فراهم کنند.

 

وی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه همه آحاد و شئون مختلف افراد جامعه بوده و به معروف‌ها توجه بیشتری شود چرا که اگر معروف گسترش یابد٬ طبیعتاً منکر به حاشیه رفته و با تبلور معروف‌ها روبرو می‌شویم. حمایت از دولت اسلامی، استقرار عدالت قضایی، رونق دادن به اقتصاد و تولید، سلامت اداری، صداقت در کار، احساس مسئولیت در محیط‌های اداری و گسترش علم و فناوری از جمله مهمترین معروف‌های جامعه اسلامی است.

 

معاون استاندار خراسان شمالی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر کاملاً اجتماعی است و جنبه ارشادی و تربیتی دارد. امر به معروف و نهی از منکر٬ هم در خود فرد انتقال دهنده پیام و هم در فرد گیرنده پیام تاثیر به سزایی دارد و لذا فرد آمر به معروف باید توانایی لازم را جهت امر به معروف داشته باشد. به همین خاطر یک سری ویژگی‌هایی را باید در خود ایجاد کند.

 

منبع: تسنیم

جامعه روابط عمومی