منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی برگفته از آموزه های دینی بوده، بنابراین حقوق شهروندی گفتمان غالب انقلاب اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌ شمالی گفت: منشور حقوق شهروندی جمهوری اسلامی برگفته از آموزه های دینی بوده، بنابراین حقوق شهروندی گفتمان غالب انقلاب اسلامی است.

به گزارش جامعه مجازی روابط عمومی به نقل از روابط عمومی استاندرای، محمد تقی ایرانی در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان اظهارکرد: بعد از جمهوری اسلامی و پیروزی انقلاب شاهد بودیم که چگونه حقوق شهروندی در قانون اساسی به رسمیت شناخته شد آن هم در منطقه خاورمیانه ای که در اکثر مواقع حقوق حاکمان، شاهان و سلطنت کنندگان مطرح است.

ایرانی با بیان اینکه امروزه گفتمان انقلاب اسلامی به گفتمان برتر جامعه اسلامی تبدیل شده است، افزود: در گفتمان اسلامی انسان کرامت دارد و باید حقوق او در جامعه رعایت شود و همچنین مرد و زن از حقوق یکسان و مناسبی برخوردار هستند .

وی ادامه داد: قانون اساسی ما به عنوان یک قانون مترقی تامین کننده نیازهای ما در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و فصل الخطاب تمامی مباحث در زمینه های گوناگون است.

 

 

 

وی عنوان کرد: با توجه به فضای جامعه جهانی و دستاوردهای انقلاب اسلامی در صیانت از حقوق ملت امروزه ما با افتخار گفتمان اسلامی و حقوق شهروندی را به یک قرائت جدید در دنیا تبدیل می کنیم.

ایرانی یادآور شد: بسیاری از کشورهای مترقی جهان بحث حقوق بشر را به عنوان یک دستاویز و بهانه ای برای سرکوب کشورهای مستقل مطرح می کنند و به هنگام شهادت مردم بی گناه درکشورهای مظلوم همچون فلسطین و یمن در زیر تازیانه و دژخیم ستمکاران جهان این مدعیان حقوق بشر در رقص شمشیر جهالت با آل صعود هستند.

وی عنوان کرد: آنان هیچ اعتقادی به حقوق بشر، آزادی و دموکراسی ندارند و به هنگام نمایش عظیم دموکراسی و مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی آنان به دنبال توطئه علیه ما بوده اند.

ایرانی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی علیه ایران اسلامی و ابراز همدردی با خانواده های شهدای این حادثه اظهار کرد: حادثه تروریستی تهران اتحاد ملی ایران اسلامی را افزایش داد.

وی تاکید کرد: ما باید از عزت، آزادی، اقتدار و حقوق احصاء شده ملت ایران به خوبی مراقبت کرده و آن را در سطح گسترده تری توسعه دهیم تا افراد به بهانه های مختلف مانع این آزادی و رشد ملت ایران نباشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج، ارتقا و گسترش حقوق شهروندی، عنوان کرد: رسانه ها و مطبوعات با اطلاع رسانی همگانی نقش مهمی در دراین مهم دارند.

وی با بیان اینکه در بحث حقوق شهروندی مردم و رسانه ها باید مطالبه گر باشند، گفت: آگاهی‌بخشی به مردم درباره حقوق آنها، ایجاد مطالبه‌گری در مردم برای احقاق حقوق آنها و تلاش مسئولان در جهت عملی شدن اراده و مطلبات مردمی لازمه اجرایی شدن منشور حقوق شهروندی است.

ایرانی افزود: یکی از مهم ترین برنامه حقوق شهروندی تکریم ارباب رجوع و احترام و ادب نسبت به مردم است چرا حقوق شهروندی باید در گام نخست در دولت و توسط کارکنان ، کارمندان و مدیران دولتی رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما مدافع عدالت و آزدای هستند، گفت: برای تحقق این موضوع در جمهوری اسلامی خون های بسیاری ریخته شده است و بنابراین ما باید به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی مدافع ارزش های دینی خود باشیم.

ایرانی با بیان این مطلب که ۱۹ تا ۲۵ تیرهفته عفاف و حجاب و ۲۱ تیر روز ملی عفاف وحجاب نامگذاری شده است، افزود: ۲۱ تیر ماه اجتماع بزرگ آحاد مردم در دفاع از فرهنگ غنی عفاف و حجاب است.

وی خاطر نشان کرد: در این روز برنامه های متمرکزی در سراسر کشور برگزار خواهد شد و خراسان شمالی نیز بر اساس دستورالعمل های ابلاغی برنامه های مختلفی را با همکاری دستگاههای اجرایی استان در این هفته در راستای نهادینه سازی هر چه بیشتر فرهنگ عفاف و حجاب اجرا در دستور کار خود قرار خواهد داد.

انتهای پیام

 

جامعه روابط عمومی